Obrazem: České Velikonoce v Eurocentru
11.04.2011 21:03:09 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou
Eurocentrum v Jablonci nad Nisou připravilo výstavu České Velikonoce - zvyklosti v našem regionu. Ke spolupráci a účasti na výstavě byla přizvána široká veřejnost.
Na výstavě jsou prezentovány nejrůznější velikonoční výrobky, např. kraslice, pomlázky, věnce, říkadla, koledy, zvyky, zkrátka vše, co se v souvislosti s Velikonocemi traduje.
Výrobky bude možné obdivovat ve dnech 11. – 23. dubna 2011 v prostorách Eurocentra v Jablonci nad Nisou a v dalším roce poputuje do polské Jelení Hory. Pět vylosovaných účastníků bude odměněno a bude vyhlášena jedna hlavní „Cena etnografa“.
Výstava je pořádána v rámci projektu „Setkávání – tradice, kultura a život v česko-polském pohraničí,“ který je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 18 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku
Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností
Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu
V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří
Nejnovější články
Mezinárodní den památek a sídel odhalí skrytá místa hradů a zámků
Sto zvířat bude řádit v bozkovské sokolovně
Odemykání Jizery zahájí vodáckou sezonu. Žlutá plovárna slaví 30 let
Otevřeli toalety u jablonecké přehrady
Sdílená kola opět v Jablonci nad Nisou, letos i s elektrokoly
Nejčtenější články
16.04.: V Jablonci došlo ke srážce vlaku s osobním automobilem
15.04.: Na Železnobrodsku startuje provoz operativní poptávkové dopravy
17.04.: Otevřeli toalety u jablonecké přehrady
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.