Obrazem: Česká Miss v Jablonci předvedla skvostnou bižuterii

13.01.2012 11:20:32 | Autor: Vladimíra Dvořáková, Aleš Vávra | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Česká Miss v Jablonci předvedla skvostnou bižuterii

Dvaasedmdesát originálních bižuterních modelů, osmnáct krásných modelek a mezi nimi i Česká Miss roku 2011 Jitka Nováčková. A mezi hosty mimo jiné první dáma Lívie Klausová. Tak to ve čtvrtek večer vypadalo v jabloneckém Eurocentru.

Konala se zde unikátní přehlídka módní a bižuterní tvorby nazvaná Made in Jablonec 2012. Pořádal ji Svaz výrobců skla a bižuterie a jeho členské firmy.

„Denně slýchám otázku: jablonecká bižuterie, to ještě existuje? Chtěli jsme přehlídkou ukázat, že existuje a dokonce v takovéto prestižní a nádherné formě," řekl za pořadatele Milan Kohout. Jabloneckou bižuterii ocenila i miss Jitka Nováčková. „Každá žena ví, že bižuterie je úžasná věc. Já jsem například v poslední době zcela propadla štrasu. Čím víc, tím líp," podotkla a poté na molu předvedla několik fantastických modelů.

Jablonecká bižuterie chtěla přehlídkou dokázat, že ani po pádu společnosti Jablonex Group neztratila nic na své atraktivitě a vývozním potenciálu. Velkolepá akce to jen potvrdila.

„Drobní výrobci se dokázali spojit, oživili činnost Svazu výrobců skla a bižuterie, podařilo se zachránit velkou část vzorkoven a archivu nástrojů Jablonexu. Díky tomu jsme schopni nabízet téměř stejně široký sortiment výrobků," uvedl předseda svazu Jaroslav Hlubůček. V současné době výrobci nabízejí své produkty pod obchodní značkou Made in Jablonec.

Výrazným počinem bylo loni v dubnu otevření prodejny ve Mšeně. „To je obrovské dílo, svého druhu největší v Evropě. Naše značka se teď začíná pomalu prosazovat i v zahraničí," dodal člen představenstva Pavel Kopáček.

Snahou Svazu výrobců skla a bižuterie je upozornit laickou i odbornou veřejnost na současné postavení českého bižuterního průmyslu a obnovit jeho tradici v našem městě.

 Slavnostního večera se zúčastnilo mnoho významných hostů, představitelů města, firem i veřejnosti. Za Svaz výrobců skla a bižuterie přivítal hosty Jaroslav Hlubůček, předseda představenstva, za město Jablonec pak jeho místostarosta Petr Tulpa. Pozvání přijala i první dáma České republiky Lívie Klausová. Mluveným slovem provázel celý večer moderátor Jan Žíla.

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 86 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který v Tanvaldě odjel z místa nehody
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi
Nová Asociace euroregionů spojuje sousední země i jejich občany
Jaro v kraji: Parchanti na Bezdězu, koupel v pivu i lamy na ranči
Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky

Nejčtenější články

21.03.: Řidička přehlédla v Jablonci na přechodu přecházející chodkyni
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
22.03.: S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace