Obrazem: Barvy léta v ateliéru Blanky Brožové

21.06.2012 22:12:01 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Barvy léta v ateliéru Blanky Brožové

Další setkání, tentokrát s názvem "Barvy léta v ateliéru", připravil pro své členy Francouzský klub v Jablonci nad Nisou.

Na pořadu setkání byla  prohlídka ateliéru a obrazů s výkladem akademické malířky Blanky Brožové, jejíž řada obrazů vznikla právě ve Francii.

Akademická malířka Blanka Brožová se pedagogické práci ve výtvarném oboru začala věnovat bezprostředně po ukončení studií na pražské AVU, kde absolvovala v roce 1996 v oboru kresba.

Pracovala s dětmi ve věkové kategorii 6- 15 let v zájmovém kurzu zaměřeném na výtvarno při Základní katolické škole Majora R. Háska v Jablonci nad Nisou.  Zároveň  působila po dobu  4 let jako arteterapeut ve věznici Rýnovice.

Svůj výtvarný ateliér s ohledem na svou předchozí pedagogickou práci koncipovala tak, aby výuka byla zpřístupněna jak dětem a mládeži, tak i dospělým. Vytvořila proto několik koncepcí.

Pro žáky ZŠ, tedy děti ve věku 6 - 15 let, pracuje ve výukovém programu dle osnov ZUŠ. Výuka je zaměřena na kresbu, základní postupy malby, prostorovou tvorbu s důrazem na tvarování papíru, základy výtvarné teorie a výtvarné kultury.

Ateliér Blanky Brožové dále pořádá speciální kurzy kresby:

A) Kurzy zaměřené na přípravu k talentovým zkouškám na SŠ i VŠ výtvarného směru. V rámci těchto kurzů nabízí také výuku figurální kresby dle modelu, konzultace nad výběrem prací ke zkouškám a výuku výtvarné teorie a výtvarné kultury.

B) Zájemci z řad dospělých mají možnost seznámit se s různými výtvarnými technikami ve výtvarném kurzu pro dospělé. Výuka probíhá v půlročních cyklech a je zaměřena především na různé kresebné techniky (tužka,pastel, uhel, lavírovaná kresba tuší) a také malbu akvarelem.

C) Individuální a intenzivní specializované kurzy kresby určené jednotlivcům pro rychlé zdokonalení kresby, nalezení osobního kresebného stylu.

Francouzský klub je volné setkávání přátel francouzštiny a francouzské kultury, je otevřen pro každého zájemce - stačí jenom přijít. Cílem je komunikovat francouzsky (aktivně nebo pasivně), je dobrá alespoň základní znalost francouzštiny.

Setkání probíhají zatím nepravidelně s přibližnou frekvencí jedenkrát za měsíc (s výjimkou prázdnin), délka setkání cca 1,5 - 2 hodiny (dle chuti i déle). Snahou je pozvat na každý Francouzský klub hosta - rodilého Francouze, za účelem slyšet jazyk v originále a nutnosti jej užívat při konverzaci, a současně se dozvědět informace a zajímavosti ze života ve Francii.

Na setkání je nastíněno vždy nějaké téma (zatím to byly např. Francouzské kavárny, Máj - lásky čas) a kolem se potom rozbíhá konverzace. Konverzovat není povinné, kdo chce, může pouze poslouchat. V klubu se drží zásady, že chybovat je lidské a není cílem předvést dokonalou francouzštinu, ale zkusit to tak, aby druhý pochopil smysl sdělení (napovídání dovoleno). Účast je zcela dobrovolná a zdarma.

 


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 24 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace

Odešla osobnost města Turnova Sergěj Solovjev

Odešla osobnost města Turnova Sergěj Solovjev S příchodem adventního času zastihla Turnováky smutná zpráva. Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 v dopoledních hodinách zemřel ve věku 97 let pan Sergěj Solovjev. Čestný občan města Turnova, dlouholetý předseda Konfederace politických vězňů, zastánce demokratických tradic, statečný člověk, který bojoval usilovně se zvůlí komunistického režimu. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v prosinci
Potvrzené případy na 100 tisíc obyvatel v kraji jsou už na tisícovce
U Zásady zapadl ve sněhu autobus
Darujte svým blízkým pod stromeček regionální výrobek
Odstoupivšího zastupitele Petra Beitla ve funkci nahradil Petr Židek

Nejčtenější články

29.11.: S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
28.11.: Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu
29.11.: Rada čeká, až se to zlomí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace