Obrazem: Barvy léta v ateliéru Blanky Brožové

21.06.2012 22:12:01 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Barvy léta v ateliéru Blanky Brožové

Další setkání, tentokrát s názvem "Barvy léta v ateliéru", připravil pro své členy Francouzský klub v Jablonci nad Nisou.

Na pořadu setkání byla  prohlídka ateliéru a obrazů s výkladem akademické malířky Blanky Brožové, jejíž řada obrazů vznikla právě ve Francii.

Akademická malířka Blanka Brožová se pedagogické práci ve výtvarném oboru začala věnovat bezprostředně po ukončení studií na pražské AVU, kde absolvovala v roce 1996 v oboru kresba.

Pracovala s dětmi ve věkové kategorii 6- 15 let v zájmovém kurzu zaměřeném na výtvarno při Základní katolické škole Majora R. Háska v Jablonci nad Nisou.  Zároveň  působila po dobu  4 let jako arteterapeut ve věznici Rýnovice.

Svůj výtvarný ateliér s ohledem na svou předchozí pedagogickou práci koncipovala tak, aby výuka byla zpřístupněna jak dětem a mládeži, tak i dospělým. Vytvořila proto několik koncepcí.

Pro žáky ZŠ, tedy děti ve věku 6 - 15 let, pracuje ve výukovém programu dle osnov ZUŠ. Výuka je zaměřena na kresbu, základní postupy malby, prostorovou tvorbu s důrazem na tvarování papíru, základy výtvarné teorie a výtvarné kultury.

Ateliér Blanky Brožové dále pořádá speciální kurzy kresby:

A) Kurzy zaměřené na přípravu k talentovým zkouškám na SŠ i VŠ výtvarného směru. V rámci těchto kurzů nabízí také výuku figurální kresby dle modelu, konzultace nad výběrem prací ke zkouškám a výuku výtvarné teorie a výtvarné kultury.

B) Zájemci z řad dospělých mají možnost seznámit se s různými výtvarnými technikami ve výtvarném kurzu pro dospělé. Výuka probíhá v půlročních cyklech a je zaměřena především na různé kresebné techniky (tužka,pastel, uhel, lavírovaná kresba tuší) a také malbu akvarelem.

C) Individuální a intenzivní specializované kurzy kresby určené jednotlivcům pro rychlé zdokonalení kresby, nalezení osobního kresebného stylu.

Francouzský klub je volné setkávání přátel francouzštiny a francouzské kultury, je otevřen pro každého zájemce - stačí jenom přijít. Cílem je komunikovat francouzsky (aktivně nebo pasivně), je dobrá alespoň základní znalost francouzštiny.

Setkání probíhají zatím nepravidelně s přibližnou frekvencí jedenkrát za měsíc (s výjimkou prázdnin), délka setkání cca 1,5 - 2 hodiny (dle chuti i déle). Snahou je pozvat na každý Francouzský klub hosta - rodilého Francouze, za účelem slyšet jazyk v originále a nutnosti jej užívat při konverzaci, a současně se dozvědět informace a zajímavosti ze života ve Francii.

Na setkání je nastíněno vždy nějaké téma (zatím to byly např. Francouzské kavárny, Máj - lásky čas) a kolem se potom rozbíhá konverzace. Konverzovat není povinné, kdo chce, může pouze poslouchat. V klubu se drží zásady, že chybovat je lidské a není cílem předvést dokonalou francouzštinu, ale zkusit to tak, aby druhý pochopil smysl sdělení (napovídání dovoleno). Účast je zcela dobrovolná a zdarma.

 


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 24 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace