Obrazem: Barvy léta v ateliéru Blanky Brožové

21.06.2012 22:12:01 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Barvy léta v ateliéru Blanky Brožové

Další setkání, tentokrát s názvem "Barvy léta v ateliéru", připravil pro své členy Francouzský klub v Jablonci nad Nisou.

Na pořadu setkání byla  prohlídka ateliéru a obrazů s výkladem akademické malířky Blanky Brožové, jejíž řada obrazů vznikla právě ve Francii.

Akademická malířka Blanka Brožová se pedagogické práci ve výtvarném oboru začala věnovat bezprostředně po ukončení studií na pražské AVU, kde absolvovala v roce 1996 v oboru kresba.

Pracovala s dětmi ve věkové kategorii 6- 15 let v zájmovém kurzu zaměřeném na výtvarno při Základní katolické škole Majora R. Háska v Jablonci nad Nisou.  Zároveň  působila po dobu  4 let jako arteterapeut ve věznici Rýnovice.

Svůj výtvarný ateliér s ohledem na svou předchozí pedagogickou práci koncipovala tak, aby výuka byla zpřístupněna jak dětem a mládeži, tak i dospělým. Vytvořila proto několik koncepcí.

Pro žáky ZŠ, tedy děti ve věku 6 - 15 let, pracuje ve výukovém programu dle osnov ZUŠ. Výuka je zaměřena na kresbu, základní postupy malby, prostorovou tvorbu s důrazem na tvarování papíru, základy výtvarné teorie a výtvarné kultury.

Ateliér Blanky Brožové dále pořádá speciální kurzy kresby:

A) Kurzy zaměřené na přípravu k talentovým zkouškám na SŠ i VŠ výtvarného směru. V rámci těchto kurzů nabízí také výuku figurální kresby dle modelu, konzultace nad výběrem prací ke zkouškám a výuku výtvarné teorie a výtvarné kultury.

B) Zájemci z řad dospělých mají možnost seznámit se s různými výtvarnými technikami ve výtvarném kurzu pro dospělé. Výuka probíhá v půlročních cyklech a je zaměřena především na různé kresebné techniky (tužka,pastel, uhel, lavírovaná kresba tuší) a také malbu akvarelem.

C) Individuální a intenzivní specializované kurzy kresby určené jednotlivcům pro rychlé zdokonalení kresby, nalezení osobního kresebného stylu.

Francouzský klub je volné setkávání přátel francouzštiny a francouzské kultury, je otevřen pro každého zájemce - stačí jenom přijít. Cílem je komunikovat francouzsky (aktivně nebo pasivně), je dobrá alespoň základní znalost francouzštiny.

Setkání probíhají zatím nepravidelně s přibližnou frekvencí jedenkrát za měsíc (s výjimkou prázdnin), délka setkání cca 1,5 - 2 hodiny (dle chuti i déle). Snahou je pozvat na každý Francouzský klub hosta - rodilého Francouze, za účelem slyšet jazyk v originále a nutnosti jej užívat při konverzaci, a současně se dozvědět informace a zajímavosti ze života ve Francii.

Na setkání je nastíněno vždy nějaké téma (zatím to byly např. Francouzské kavárny, Máj - lásky čas) a kolem se potom rozbíhá konverzace. Konverzovat není povinné, kdo chce, může pouze poslouchat. V klubu se drží zásady, že chybovat je lidské a není cílem předvést dokonalou francouzštinu, ale zkusit to tak, aby druhý pochopil smysl sdělení (napovídání dovoleno). Účast je zcela dobrovolná a zdarma.

 


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 24 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který v Tanvaldě odjel z místa nehody
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi
Nová Asociace euroregionů spojuje sousední země i jejich občany
Jaro v kraji: Parchanti na Bezdězu, koupel v pivu i lamy na ranči
Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky

Nejčtenější články

21.03.: Řidička přehlédla v Jablonci na přechodu přecházející chodkyni
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
22.03.: S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace