Obrazem: Barevné hýření v muzeu

09.06.2012 21:20:00 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Barevné hýření v muzeu

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou uspořádalo v sobotu 9. června pro děti předškolního věku a jejich doprovod tvůrčí ateliér pod názvem "Barvy v muzeu", tentokrát zaměřený na barevnost muzejních exponátů.
 

Úkolem dětí bylo nalézt různobarevné předměty ve vitrínách muzea dle vyobrazení na letáčku - omalovánkách, které na začátku akce obdržely. Děti i se svým doprovodem tak mohly nejen obdivovat krásu vystavených předmětů z expozic Kouzelný svět bižuterie, Čarovná zahrada, České sklo sedmi století či Ingrid, víc než jen značka, ale staly se i spolutvůrci připravovaného muzejního programu, který by měl dětem hravou formou představit některé vystavované exponáty.

Na závěr sobotního červnového ateliéru mohli malí umělci popustit uzdu své fantazii, zahrát si na chvíli na sklářské a bižuterní návrháře a namalovat či nakreslit předmět, který jim v muzejní expozici schází a přáli by si ho v ní příště nalézt.

Na období letních prázdnin, t.j. od 30. června do 25. srpna 2012 připravují pracovníci Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou řadu výjimečných akcí pro veřejnost pod názvem "Skleněné prázdniny". Zajímavostí pro malé i velké návštěvníky jistě bude předvádění různých sklářských a bižuterních technik, spojených s tvůrčími dílnami pro děti i dospělé.

O připravovaných akcích konaných v rámci Skleněných prázdnin v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou vás budeme informovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který v Tanvaldě odjel z místa nehody
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi
Nová Asociace euroregionů spojuje sousední země i jejich občany
Jaro v kraji: Parchanti na Bezdězu, koupel v pivu i lamy na ranči
Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky

Nejčtenější články

21.03.: Řidička přehlédla v Jablonci na přechodu přecházející chodkyni
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
22.03.: S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace