Oblastní galerii loni navštívilo přes 42 tisíc lidí, zájem se opět zvýšil

12.01.2016 15:58:59 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Oblastní galerii loni navštívilo přes 42 tisíc lidí, zájem se opět zvýšil

Vysokou návštěvnost se dařilo i v uplynulém roce udržet Oblastní galerii Liberec - Lázně (OGL). Na výstavy i další akce přišlo v uplynulém roce 42 410 návštěvníků, což bylo o pár set víc, než v roce 2014.

Na vyšší návštěvnosti se výrazně podílely doprovodné programy pro školy pořádané k výstavám a expozicím. „Těch jsme připravili celkem 16 v 522 vyučovacích blocích, které navštívilo 5 964 žáků a studentů, což je o třetinu víc než v roce 2014," vypočítal ředitel galerie Jan Randáček. Návštěvnost se vyšplhala i proto, že v OGL připravili v roce 2015 celkem 21 výstav a k nim 67 různých komentovaných prohlídek.

„Při hodnocení roku 2015 v OGL bych vyzdvihla především udržení vysokého zájmu návštěvníků. To je ve srovnání s jinými organizacemi opravdu výjimečné. V naprosté většině organizací po rekonstrukci, které se uskutečnily díky fondům EU, již v následujícím roce přestalo působit kouzlo novosti a návštěvnost razantně poklesla. Vysoká návštěvnost naší oblastní galerie byla udržena díky obrovskému nasazení a vysoké odbornosti týmu pracovníků. Za to jim velice děkuji," uvedla Hana Maierová, statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pověřená řízením resortu cestovního ruchu, památkové péče a kultury.

V galerii mají radost také z toho, že se jim po několika letech podařilo získat nová umělecká díla do sbírky. Celkem minulý rok rozšířilo sbírky 31 uměleckých děl v hodnotě přes 1,8 milionů korun. Na tom všem se podílelo jen 19 zaměstnanců.

„To všechno by nebylo možné bez peněz, kdy největší částkou samozřejmě přispěl Liberecký kraj jako náš zřizovatel. Granty, dotace a sponzorské příspěvky jsme získali také od Ministerstva kultury ČR, Fondu budoucnosti, Ještědské stavební spol. s. r. o., společnosti Rengl a dalších. Všem patří velký dík. A největší dík patří lidem, za to, že k nám chodí a že se o nás zajímají," uzavřel Jan Randáček.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecké Lázně opět po roce zaplaví design
Přehlídka Made in Jablonec 2015 proběhne i v liberecké galerii Lázně
Oblastní galerie zahájila tři nové výstavy najednou
Liberecká Oblastní galerie slaví rok úspěšného provozu v bývalých lázních
Libereckou „plovoucí“ galerii Lázně vzaly útokem stovky milovníků umění

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Spustili registraci na čtvrtou očkovací dávku proti koronaviru
V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
Obrazem: Velké Hamry v derby krajského přeboru přehrály Pěnčín
Horké léto ve Smržovce aneb Eurion 2022
Liberečtí policisté zachránili lidský život

Nejčtenější články

15.08.: V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace