O víkendu proběhla v Jizerských horách Mezinárodní soutěž HS

06.09.2021 17:15:45 | Autor: Radek Zeman, HSČR | Rubrika: Krimi | Obce: Příchovice,Kořenov,Jizerské hory

O víkendu proběhla v Jizerských horách Mezinárodní soutěž HS

Horští záchranáři z ČR, Slovenska a Polska se tento víkend sjeli do rekreačního zařízení Jizerky v Bílém Potoce k 42. ročníku Mezinárodní soutěže Horských služeb.

I tento rok záchranáři závodili ve dvoučlenných družstvech. „Za naši Horskou službu družstva reprezentovala jednotlivé oblasti v ČR, čili Šumavu, Krušné, Jizerské, Orlické Hory, Krkonoše a Jeseníky. Účastníci z ostatních zemí v družstvech zastupovali jejich organizace HS, tedy polský GOPR a slovenskou Horskou záchrannou službu. Soutěžící pak startovali ve dvou kategoriích - do čtyřiceti let včetně a od 41 let výš," uvedl k mistrovství David Savický, ředitel soutěže a náčelník HS Jizerské hory. Dodal, že celé mezinárodní mistrovství se koná pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové a za podpory MMR.

Mistrovství bylo oficiálně zahájeno v pátek 4. září ve 21:00 ráno a v sobotu v půl deváté ráno vyrazili záchranáři do závodu. Tím je terénní běh na 20 km v hřebenových partiích Jizerských hor, jehož součástí byla i pětikilometrová časovka s technickými horolezeckými disciplínami. Závodníci si mimo jiné zkusili přemostění na lanech, slaňování či výstup skalní stěnou.

Závod byl zakončen zdravotní částí, v níž museli soutěžící předvést ošetření úrazu v časovém limitu. „Nakonec se na celkovém prvním místě umístil náš domácí jizerskohorský tým straších ve složení Jan Jirák a Jan Šámal, který pak dostal pohár od paní ministryně. Na druhém místě skočili Jakub Fabián a Roman Fišnar z Jeseníků, kteří byli zároveň vítězi mladší kategorie," doplnil David Savický.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Ke stažení

Propozice Mezinárodní soutěž HS 2021

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Pivní stezka představí legendární i skryté půvaby Lužických hor
Horská služba bude cvičit lavinové záchranáře v Bosně
Neoznačení chodci a cyklisté se vystavují velkému nebezpečí
V Jablonci vypraví unikátní mobilní očkovací tým

Nejčtenější články

01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
03.12.: U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
01.12.: Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace