O krajský titul bojovalo šest babiček, vítězkou je Růžena Haidlová

09.09.2020 22:14:01 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

O krajský titul bojovalo šest babiček, vítězkou je Růžena Haidlová

Dohromady šest žen předvedlo na letošním krajském kole Babičky roku, že i ve vyšším věku může žena v mnohém vynikat a oplývat i fyzickou krásou. Soutěž Babička Libereckého kraje se konala letos už podruhé. Také tento rok nad ní převzal záštitu náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

Krajské kolo, organizované Krajskou radou seniorů Libereckého kraje, se konalo v pondělí 7. září v Experimentálním studiu Kulturního a společenského centra Lidové sady v Liberci. Liberecký kraj podpořil akci i finančně. K tomu také náměstek Svoboda jako člen poroty vybíral vítězku letošního ročníku. V porotě vedle něj usedli Pavla Řechtáčková za Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a místopředseda Rady seniorů ČR Milan Taraba.

„Lidé, dříve narození, mohou být v lecčems šikovnější a schopnější než mladá generace. Jak říkal Jan Werich, je téměř sto let, kterých se dožil Bernard Shaw, hodně? Ne, je to málo, protože Shaw tady mohl být ještě 250 let a pořád měl co říct," podotkl Pavel Svoboda. „Soutěž Babička roku má za cíl ukázat, že i ti, kteří hodně pamatují, mohou v něčem vynikat. A že mají i svou fyzickou krásu. Proto také Liberecký kraj soutěž i letos podpořil."

Soutěž Babička Libereckého kraje<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Soutěžní klání moderoval Filip Meisel. Po úvodním rozhovoru s ním se každá soutěžící předvedla v nějaké své disciplíně. Jedna ze starších dam zatančila charleston, další přednesla divadelní monolog, jiná své vlastní verše. Další soutěžící ukázala, co všechno lze vyrobit z perníku. A jedna adeptka si na pódium pozvala dokonce taneční skupinu Chilli. Při posuzování dovedností soutěžících ocenili porotci také paličkování, anebo dřevěný betlém.

Třetí disciplínou byla módní přehlídka se sloganem „V čem se cítím nejlépe". Dámy například předvedly prvorepublikový model s kloboučkem, společenské sametové šaty s bolerkem, model na lázeňskou kolonádu i s rukavičkami, ale také turistické a volnočasové oblečení. Přestávku vyplnil svým vystoupením hudebník Fanda Agnes.

Bronzovou korunku získala Ludmila Zelinková, stříbrnou korunku Hana Štěpánová a vítěznou, zlatou korunku, vybojovala Růžena Haidlová. Vítězka pojede reprezentovat Liberecký kraj na celorepublikové finále Babičky roku do Olomouce v listopadu 2020. Všechny soutěžící obdržely květiny a drobné dárky, jako poděkování za jejich účast.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První krajskou Babičkou roku se stala Bedřiška Klíchová
Zpěvák Stanislav Hložek odstartoval oslavy svátku seniorů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté
Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural

Nejčtenější články

04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
04.12.: Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace