O dotaci na čističku nebo přípojku je možné žádat do října

06.06.2021 17:41:19 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

O dotaci na čističku nebo přípojku je možné žádat do října

Jeden a půl milionu korun je v rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou pro rok 2021 vyčleněných na Program podpory výstavby technické infrastruktury. Radní na posledním jednání schválili devět nových projektových záměrů.

„Šest z celkových devíti dosud podaných projektových záměrů, které nyní radní schválili, je na vybudování nových kanalizačních přípojek k domům dosud nenapojeným na veřejnou kanalizaci a tři na domovní čistírny odpadních vod. Jeden projektový záměr na vybudování domovní ČOV k novostavbě v Rýnovicích radní zamítli, jelikož nesplnil kritérium přijatelnosti a byl v rozporu s vyhlášeným programem. Ten nepodporuje předkládání žádostí do 1. kola pro novostavby," upřesnil jablonecký ekonomický náměstek Milan Kouřil.

Program podpory výstavby technické infrastruktury je tradiční dotační program statutárního města. Podporuje výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. O podporu formou investiční dotace mohou žádat majitelé rodinných a bytových domů v katastrálních územích obce Jablonec nad Nisou a získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc korun na jednu bytovou jednotku.

Žádosti se předkládají průběžně na oddělení dotací jabloneckého magistrátu ve dvoukolovém systému - v prvním kole tzv. zjednodušená žádost (projektový záměr), teprve v případě schválení radou města se předloží žádost o dotaci v kole druhém. „Žádosti už přijímá oddělení dotací od dubna, nejpozději do 29. října, projekty je možné dokončit až do konce října následujícího roku 2022," doplnil Kouřil.

Veškeré podklady pro žadatele a podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách města v části Magistrát, sekce Životní situace, Finance.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koncert Harlej v Bozkově přeložen na jaro 2022

Koncert kapely Harlej, který měl v bozkovské sokolovně proběhnout 27. listopadu od 20 hodin, byl přeložen na 16. dubna 2022. Předkapelou měla být kapela Loco Loco. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na jarní termín.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu
Plné kapsy šutrů nabídly famózní herecké výkony
Prosincový program ve Vikýři
Eva Samková zahájila vítězně Světový pohár ve snowboardcrossu
Nejlepším místem pro život je Zlínský kraj. Liberecký kraj je osmý

Nejčtenější články

26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
26.11.: V Palackého ulici je nutná zvýšená opatrnost
26.11.: Za tenhle bod zaslouží Jablonec uznání

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace