O dotaci na čističku nebo přípojku je možné žádat do října

06.06.2021 17:41:19 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

O dotaci na čističku nebo přípojku je možné žádat do října

Jeden a půl milionu korun je v rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou pro rok 2021 vyčleněných na Program podpory výstavby technické infrastruktury. Radní na posledním jednání schválili devět nových projektových záměrů.

„Šest z celkových devíti dosud podaných projektových záměrů, které nyní radní schválili, je na vybudování nových kanalizačních přípojek k domům dosud nenapojeným na veřejnou kanalizaci a tři na domovní čistírny odpadních vod. Jeden projektový záměr na vybudování domovní ČOV k novostavbě v Rýnovicích radní zamítli, jelikož nesplnil kritérium přijatelnosti a byl v rozporu s vyhlášeným programem. Ten nepodporuje předkládání žádostí do 1. kola pro novostavby," upřesnil jablonecký ekonomický náměstek Milan Kouřil.

Program podpory výstavby technické infrastruktury je tradiční dotační program statutárního města. Podporuje výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. O podporu formou investiční dotace mohou žádat majitelé rodinných a bytových domů v katastrálních územích obce Jablonec nad Nisou a získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc korun na jednu bytovou jednotku.

Žádosti se předkládají průběžně na oddělení dotací jabloneckého magistrátu ve dvoukolovém systému - v prvním kole tzv. zjednodušená žádost (projektový záměr), teprve v případě schválení radou města se předloží žádost o dotaci v kole druhém. „Žádosti už přijímá oddělení dotací od dubna, nejpozději do 29. října, projekty je možné dokončit až do konce října následujícího roku 2022," doplnil Kouřil.

Veškeré podklady pro žadatele a podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách města v části Magistrát, sekce Životní situace, Finance.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka
V krajské knihovně připravují Elektrohrátky
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Nejčtenější články

27.09.: Řidička nezvládla projet zatáčku pod Dolní Černou Studnicí
29.09.: V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
29.09.: Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace