Novým ředitelem České mincovny je Michal Drtina

21.04.2018 14:22:01 | Autor: Adéla Hansen | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Novým ředitelem České mincovny je Michal Drtina

Česká mincovna, tradiční výrobce oběžných a pamětních mincí a jeden z největších obchodníků s fyzickým zlatem v České republice, jmenovala nového ředitele Ing. Michala Drtinu, který převzal spolu s touto funkcí i post místopředsedy představenstva.

Michal Drtina nahradil ve funkci Radka Šultu, který po osmiletém působení ve funkci ředitele společnosti přispěl k výraznému zvýšení známosti značky a rozšíření spolupráce s ČNB na významných projektech a rozhodl se přijmout další výzvy ve svém profesním životě.

Ing. Michal Drtina nastupuje do České mincovny s cílem navázat na úspěchy, kterých mincovna dosáhla za působení Ing. Radka Šulty a dále rozvíjet aktivity České mincovny jak v tuzemsku, tak i v zahraničí v rámci ražeb a investování do drahých kovů včetně spořících programů.

Do oblasti obchodu s cennými kovy a mincovnictví přichází po 16 letech zkušeností z neméně precizního odvětví - z lokální pobočky světové jedničky ve vážení - společnosti Mettler-Toledo. V dceřiné společnosti švýcarsko-amerického koncernu působil jako ředitel pro Českou republiku a Slovensko. Za dobu jeho působení pobočka Mettler-Toledo několikanásobně rozšířila své aktivity a potvrdila pozici vahařské jedničky i na lokálních trzích. Narodil se v roce 1965, je ženatý a má dvě děti, absolvoval ČVUT v Praze a studium na Vysoké škole ekonomické v Praze ukončil v roce 1992.

Česká mincovna, sídlící v Jablonci nad Nisou, je jedinou mincovnou oprávněnou razit mince pro Českou národní banku, emituje také vlastní pamětní mince a medaile, repliky historických mincí, žetonů a zabývá se distribucí investiční slitků. Česká mincovna v letošním roce uspěla ve výběrovém řízení ČNB a ve spolupráci se zahraničními partnery bude vyrábět stokilovou zlatou minci. Tato největší mince svého druhu v Evropě a jedna ze tří největších na celém světě bude mít hodnotu 100 000 000 Kč a bude vydána ke 100 letům česko-slovenské koruny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sada zlatých a stříbrných mincí oslaví stoleté výročí vzniku RAF
Zlatá medaile pro Zlatého Slavíka Dalibora Jandu
Počátek totality v Československu zachytili na zlaté minci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Čtyři zlaté medaile mladšího žactva zůstaly v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace