Novým ředitelem České mincovny je Michal Drtina

21.04.2018 14:22:01 | Autor: Adéla Hansen | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Novým ředitelem České mincovny je Michal Drtina

Česká mincovna, tradiční výrobce oběžných a pamětních mincí a jeden z největších obchodníků s fyzickým zlatem v České republice, jmenovala nového ředitele Ing. Michala Drtinu, který převzal spolu s touto funkcí i post místopředsedy představenstva.

Michal Drtina nahradil ve funkci Radka Šultu, který po osmiletém působení ve funkci ředitele společnosti přispěl k výraznému zvýšení známosti značky a rozšíření spolupráce s ČNB na významných projektech a rozhodl se přijmout další výzvy ve svém profesním životě.

Ing. Michal Drtina nastupuje do České mincovny s cílem navázat na úspěchy, kterých mincovna dosáhla za působení Ing. Radka Šulty a dále rozvíjet aktivity České mincovny jak v tuzemsku, tak i v zahraničí v rámci ražeb a investování do drahých kovů včetně spořících programů.

Do oblasti obchodu s cennými kovy a mincovnictví přichází po 16 letech zkušeností z neméně precizního odvětví - z lokální pobočky světové jedničky ve vážení - společnosti Mettler-Toledo. V dceřiné společnosti švýcarsko-amerického koncernu působil jako ředitel pro Českou republiku a Slovensko. Za dobu jeho působení pobočka Mettler-Toledo několikanásobně rozšířila své aktivity a potvrdila pozici vahařské jedničky i na lokálních trzích. Narodil se v roce 1965, je ženatý a má dvě děti, absolvoval ČVUT v Praze a studium na Vysoké škole ekonomické v Praze ukončil v roce 1992.

Česká mincovna, sídlící v Jablonci nad Nisou, je jedinou mincovnou oprávněnou razit mince pro Českou národní banku, emituje také vlastní pamětní mince a medaile, repliky historických mincí, žetonů a zabývá se distribucí investiční slitků. Česká mincovna v letošním roce uspěla ve výběrovém řízení ČNB a ve spolupráci se zahraničními partnery bude vyrábět stokilovou zlatou minci. Tato největší mince svého druhu v Evropě a jedna ze tří největších na celém světě bude mít hodnotu 100 000 000 Kč a bude vydána ke 100 letům česko-slovenské koruny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sada zlatých a stříbrných mincí oslaví stoleté výročí vzniku RAF
Zlatá medaile pro Zlatého Slavíka Dalibora Jandu
Počátek totality v Československu zachytili na zlaté minci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané.
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace