Nový technologický startup Tanganica rozjíždí trojice z Jablonce

03.05.2021 12:55:00 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Nový technologický startup Tanganica rozjíždí trojice z Jablonce

Před pár měsíci v Jablonci vznikl nový technologický startup Tanganica, který vytváří marketingovou platformu pro e-shopy, na níž si mohou pohodlně spustit internetové reklamy. V tuto chvíli jsou v týmu tři mladí muži ve věku 22 až 25 let, všichni jsou z Jablonce a ve firmě má každý na starost trochu jiné věci.

„Spolupráce máme navázané s již docela velkými hráči v oblasti ecommerce, a to nám dává sílu to neustále posouvat dál. Chtěli bychom ukázat, že i v našem věku je možné vybudovat v Jablonci firmu s takovým přesahem. Chtěli bychom být inspirací i pro další mladé a talentované lidi, kteří by se chtěli ubírat tímto směrem," uvedl Filip Svárovský.

Marketing Filipa začal fascinovat už na gymnáziu, kde také začal dělat nějaké své vlastní reklamy a prodávat na vlastních e-shopech. „Jsou to již dva roky, co zároveň pracuju v internetovém vyhledávači nábytku Biano (projekt od jabloneckého Mitonu) na pozici marketingového specialisty. Tyto dva roky v Bianu byly opravdu intenzivní a daly mi opravdu hodně zkušeností a znalostí v marketingu. Zde jsem se poprvé dostal k opravdu velkým investicím do reklamy a naučil se pracovat ve velkém marketingu," prozradil jeden ze zakladatelů projektu Tanganica.

Projekt Tanganica<br />Autor: Archiv Tanganica

Právě v polovině roku 2020 si s kolegou Robertem Tichým, se kterým již předtím dělali nějaké marketingové projekty, řekli, že založí startup. „Chtěli jsme využít mé znalosti marketingu a jeho skvělou komunikaci s lidmi a naše silné stránky spojit v synergii. Dali jsme tedy dohromady nápad na marketingovou platformu, která umožní e-shopům na pár kliknutí spustit výkonnostní reklamy. Vývoj takové platformy není vůbec jednoduchý, a proto jsme oslovili našeho dlouholetého kamaráda programátora Samuela Machata, se kterým jsme během pár měsíců dali dohromady základní verzi naší webové aplikace," doplnil Filip Svárovský.

Nyní má šikovná trojice na platformě přes 60 zaregistrovaných e-shopů a každý měsíc se toto číslo stabilně zvyšuje. „Mezi naše klienty patří například Dermacol, Knihy.cz a další. E-shopům chceme nabízet jednoduchou a kvalitní službu s perfektní komunikací vůči klientům. Hlavní výhodou pro klienty je pokročilá optimalizace výkonnostních reklam, která nám pomáhá dosahovat skvělých výsledků," vysvětlil člen Tanganicy odpovědný za rozvoj podnikání Robert Tichý.

Budování startupu hlavně v jeho počáteční fázi není vůbec jednoduchá věc. „Vyžaduje to opravdu dlouhé dny nekonečné práce včetně svátků a ani si nepamatuji, kdy jsem měl celý volný víkend. Máme ambici tento rok vyladit produkt na českém trhu, upevnit svoji pozici a poté se například i s investory se pustit do expanze do zahraničí," dodal Svárovský.

Tým Tanganica Pokud by vám název projektu Tanganica připomínal africkou oblast a jezero, tak nejste daleko od pravdy. „Nemá to hlubší význam, jen se nám tento název, který jsme si odnesli z hodin zeměpisu, zamlouval. Ve světě startupů podle nás působí moderně a progresivně," zamyslel se na závěr Filip Svárovský.

Tým Tanganica:
Filip Svárovský: CEO & Marketing
Robert Tichý: Business Development
Samuel Machat: IT Development
web: www.tanganica.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Advent na Krásné přináší tradiční jarmark i divadlo a koncerty
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v prosinci
Zlikvidovali pět hnízd bezdomovců na Prosečském hřebeni
V Libereckém kraji proběhla dopravně bezpečnostní akce Mikuláš
Program kin v Jablonci nad Nisou od 8. do 21. prosince

Nejčtenější články

06.12.: V Maršovicích se na sněhu srazila dvě auta
07.12.: Hasiči uctili památku zesnulého kolegy ze Skalice
07.12.: Zloděj ukradl v Jablonci čtyři ozdobené vánoční stromky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace