Nový technologický startup Tanganica rozjíždí trojice z Jablonce

03.05.2021 12:55:00 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Nový technologický startup Tanganica rozjíždí trojice z Jablonce

Před pár měsíci v Jablonci vznikl nový technologický startup Tanganica, který vytváří marketingovou platformu pro e-shopy, na níž si mohou pohodlně spustit internetové reklamy. V tuto chvíli jsou v týmu tři mladí muži ve věku 22 až 25 let, všichni jsou z Jablonce a ve firmě má každý na starost trochu jiné věci.

„Spolupráce máme navázané s již docela velkými hráči v oblasti ecommerce, a to nám dává sílu to neustále posouvat dál. Chtěli bychom ukázat, že i v našem věku je možné vybudovat v Jablonci firmu s takovým přesahem. Chtěli bychom být inspirací i pro další mladé a talentované lidi, kteří by se chtěli ubírat tímto směrem," uvedl Filip Svárovský.

Marketing Filipa začal fascinovat už na gymnáziu, kde také začal dělat nějaké své vlastní reklamy a prodávat na vlastních e-shopech. „Jsou to již dva roky, co zároveň pracuju v internetovém vyhledávači nábytku Biano (projekt od jabloneckého Mitonu) na pozici marketingového specialisty. Tyto dva roky v Bianu byly opravdu intenzivní a daly mi opravdu hodně zkušeností a znalostí v marketingu. Zde jsem se poprvé dostal k opravdu velkým investicím do reklamy a naučil se pracovat ve velkém marketingu," prozradil jeden ze zakladatelů projektu Tanganica.

Projekt Tanganica<br />Autor: Archiv Tanganica

Právě v polovině roku 2020 si s kolegou Robertem Tichým, se kterým již předtím dělali nějaké marketingové projekty, řekli, že založí startup. „Chtěli jsme využít mé znalosti marketingu a jeho skvělou komunikaci s lidmi a naše silné stránky spojit v synergii. Dali jsme tedy dohromady nápad na marketingovou platformu, která umožní e-shopům na pár kliknutí spustit výkonnostní reklamy. Vývoj takové platformy není vůbec jednoduchý, a proto jsme oslovili našeho dlouholetého kamaráda programátora Samuela Machata, se kterým jsme během pár měsíců dali dohromady základní verzi naší webové aplikace," doplnil Filip Svárovský.

Nyní má šikovná trojice na platformě přes 60 zaregistrovaných e-shopů a každý měsíc se toto číslo stabilně zvyšuje. „Mezi naše klienty patří například Dermacol, Knihy.cz a další. E-shopům chceme nabízet jednoduchou a kvalitní službu s perfektní komunikací vůči klientům. Hlavní výhodou pro klienty je pokročilá optimalizace výkonnostních reklam, která nám pomáhá dosahovat skvělých výsledků," vysvětlil člen Tanganicy odpovědný za rozvoj podnikání Robert Tichý.

Budování startupu hlavně v jeho počáteční fázi není vůbec jednoduchá věc. „Vyžaduje to opravdu dlouhé dny nekonečné práce včetně svátků a ani si nepamatuji, kdy jsem měl celý volný víkend. Máme ambici tento rok vyladit produkt na českém trhu, upevnit svoji pozici a poté se například i s investory se pustit do expanze do zahraničí," dodal Svárovský.

Tým Tanganica Pokud by vám název projektu Tanganica připomínal africkou oblast a jezero, tak nejste daleko od pravdy. „Nemá to hlubší význam, jen se nám tento název, který jsme si odnesli z hodin zeměpisu, zamlouval. Ve světě startupů podle nás působí moderně a progresivně," zamyslel se na závěr Filip Svárovský.

Tým Tanganica:
Filip Svárovský: CEO & Marketing
Robert Tichý: Business Development
Samuel Machat: IT Development
web: www.tanganica.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace