Nový český rekord a osm medailí z Ostravy atletů LIAZ

22.06.2022 13:48:46 | Autor: Ladislav Janata, ms | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Nový český rekord a osm medailí z Ostravy atletů LIAZ

Nový český rekord a osm medailí. Taková je skvělá bilance atletů LIAZ Jablonec z Mistrovství České republiky dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek, které proběhlo o víkendu v Ostravě.

Nejkvalitnějšího výkonu dosáhl Štěpán Schubert, když ve finálovém běhu na 110 metrů překážek dokázal překonat svůj vlastní český rekord ze začátku června a zaběhl čas 13.40 vteřiny. Jeho trenérkou je Dana Jandová.

Další medaili vybojovala její svěřenkyně juniorka Kateřina Kadavá v běhu na 100 metrů překážek časem 14.35. Je to její první medaile po několika letech. Tři zlaté medaile v kladivu jednu bronzovou medaili a v disku vybojovali svěřenci trenéra Vladimíra Mašky, který se tím stal nejúspěšnějším trenérem Mistrovství České republiky.

MČR v atletice - Ostrava<br />Autor: Dana Jandová První zlato získal v kladivu dorostenec Patrik Danilevič, který s velkou převahou zvítězil výkonem 67,20. Druhá zlatá byla díky dorostence Zuzaně Štejfové, když dosáhla výkonu 58,40. Do třetice zvítězila juniorka Barbora Štejfová výkonem 57,95. V disku juniorek se Sáře Dočekalové nedařilo dle předpokladu a skončila třetí výkonem 45,23, ke zlatu chybělo jen 64 centimetrů.

Ve skoku o tyči dokázal junior Karel Velička vyrovnat svůj osobní rekord 475 a to znamenalo zisk stříbrné medaile. Dobře mu sekundoval Jáchym Štancl, který skočil 445 a byl pátý. Osmou medaili dokázala po zdravotních problémech vybojovat Adéla Sochorová ve vyrovnaném souboji v trojskoku výkonem 11,71 od zisku zlata ji dělilo jen 16 cm.

Velkou smůlu měla dorostenka Kristýna Čížková v dálce, když o zisku medaile rozhodoval jediný centimetr a tím skončila na čtvrtém místě. Stejného výsledku dosáhli dorostenci ve složení /Hejna, Horna, Koravský, Jischik/ ve štafetě 4x 100 metrů, jejich čas 43.73 zaostal jednu desetinu za bronzem.

Šesté místo vybojovali dorostenec Štěpán Horák v disku výkonem 46,56 a juniorka Kateřina Kadavá v dálce výkonem 558. Ve výšce junior Tadeáš Hrdlička si vytvořil osobní rekord výkonem 192 cm a obsadil výborné sedmé místo. Na stejném místě skončil junior Pavel Václavů v běhu na 1500 metrů časem 4:03.24. Další finálové umístění vybojoval Jakub Zajíček v běhu na 400 metrů překážek v rozběhu zaběhl 55.50 a ve finále 56.83 a bylo z toho osmé místo.

Z dalších výsledků:

Dorostenci: 100 m - Filip Hejna 11.33, 400 m - Matěj Koravský 51.31, 1500 m - Jan Vodička 4:20.07/os.r./, trojskok-Jonáš Turek 12,57.
Junioři: 100 m - Roman Princ 11.09, 200m - Štěpán Schubert 22.33.
Juniorky: 100 m - Adéla Novotná 12.44, Eliška Latislavová 12.71.
Dorostenky: 100 m - Kristýna Čížková 12.69, 400 m - Andrea Plecháčová 58.95.

O medaile a tituly bojovalo celkem 1037 závodníků a závodnic ze 140 oddílů republiky. Alespoň jednu medaili vybojovalo 78 oddílů. V počtu medailových umístění skončili závodníci LIAZU na skvělém čtvrtém místě a dokázali opět, že patří v těchto kategoriích mezi nejlepší oddíly v republice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
Ve druhém kole první atletické ligy zvítězili muži LIAZU
Skvělý vstup atletů LIAZU do první ligy
Krajský přebor družstev mládeže zahájil atletickou sezonu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Advent na Krásné přináší tradiční jarmark i divadlo a koncerty
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v prosinci
Zlikvidovali pět hnízd bezdomovců na Prosečském hřebeni
V Libereckém kraji proběhla dopravně bezpečnostní akce Mikuláš
Program kin v Jablonci nad Nisou od 8. do 21. prosince

Nejčtenější články

06.12.: V Maršovicích se na sněhu srazila dvě auta
07.12.: Hasiči uctili památku zesnulého kolegy ze Skalice
07.12.: Zloděj ukradl v Jablonci čtyři ozdobené vánoční stromky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace