Nový český rekord a osm medailí z Ostravy atletů LIAZ

22.06.2022 13:48:46 | Autor: Ladislav Janata, ms | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Nový český rekord a osm medailí z Ostravy atletů LIAZ

Nový český rekord a osm medailí. Taková je skvělá bilance atletů LIAZ Jablonec z Mistrovství České republiky dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek, které proběhlo o víkendu v Ostravě.

Nejkvalitnějšího výkonu dosáhl Štěpán Schubert, když ve finálovém běhu na 110 metrů překážek dokázal překonat svůj vlastní český rekord ze začátku června a zaběhl čas 13.40 vteřiny. Jeho trenérkou je Dana Jandová.

Další medaili vybojovala její svěřenkyně juniorka Kateřina Kadavá v běhu na 100 metrů překážek časem 14.35. Je to její první medaile po několika letech. Tři zlaté medaile v kladivu jednu bronzovou medaili a v disku vybojovali svěřenci trenéra Vladimíra Mašky, který se tím stal nejúspěšnějším trenérem Mistrovství České republiky.

MČR v atletice - Ostrava<br />Autor: Dana Jandová První zlato získal v kladivu dorostenec Patrik Danilevič, který s velkou převahou zvítězil výkonem 67,20. Druhá zlatá byla díky dorostence Zuzaně Štejfové, když dosáhla výkonu 58,40. Do třetice zvítězila juniorka Barbora Štejfová výkonem 57,95. V disku juniorek se Sáře Dočekalové nedařilo dle předpokladu a skončila třetí výkonem 45,23, ke zlatu chybělo jen 64 centimetrů.

Ve skoku o tyči dokázal junior Karel Velička vyrovnat svůj osobní rekord 475 a to znamenalo zisk stříbrné medaile. Dobře mu sekundoval Jáchym Štancl, který skočil 445 a byl pátý. Osmou medaili dokázala po zdravotních problémech vybojovat Adéla Sochorová ve vyrovnaném souboji v trojskoku výkonem 11,71 od zisku zlata ji dělilo jen 16 cm.

Velkou smůlu měla dorostenka Kristýna Čížková v dálce, když o zisku medaile rozhodoval jediný centimetr a tím skončila na čtvrtém místě. Stejného výsledku dosáhli dorostenci ve složení /Hejna, Horna, Koravský, Jischik/ ve štafetě 4x 100 metrů, jejich čas 43.73 zaostal jednu desetinu za bronzem.

Šesté místo vybojovali dorostenec Štěpán Horák v disku výkonem 46,56 a juniorka Kateřina Kadavá v dálce výkonem 558. Ve výšce junior Tadeáš Hrdlička si vytvořil osobní rekord výkonem 192 cm a obsadil výborné sedmé místo. Na stejném místě skončil junior Pavel Václavů v běhu na 1500 metrů časem 4:03.24. Další finálové umístění vybojoval Jakub Zajíček v běhu na 400 metrů překážek v rozběhu zaběhl 55.50 a ve finále 56.83 a bylo z toho osmé místo.

Z dalších výsledků:

Dorostenci: 100 m - Filip Hejna 11.33, 400 m - Matěj Koravský 51.31, 1500 m - Jan Vodička 4:20.07/os.r./, trojskok-Jonáš Turek 12,57.
Junioři: 100 m - Roman Princ 11.09, 200m - Štěpán Schubert 22.33.
Juniorky: 100 m - Adéla Novotná 12.44, Eliška Latislavová 12.71.
Dorostenky: 100 m - Kristýna Čížková 12.69, 400 m - Andrea Plecháčová 58.95.

O medaile a tituly bojovalo celkem 1037 závodníků a závodnic ze 140 oddílů republiky. Alespoň jednu medaili vybojovalo 78 oddílů. V počtu medailových umístění skončili závodníci LIAZU na skvělém čtvrtém místě a dokázali opět, že patří v těchto kategoriích mezi nejlepší oddíly v republice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
Ve druhém kole první atletické ligy zvítězili muži LIAZU
Skvělý vstup atletů LIAZU do první ligy
Krajský přebor družstev mládeže zahájil atletickou sezonu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury zaujaly, nejvíce Beranův hostinec v Trávníčku
Krajská vědecká knihovna v Liberci připravuje Týden knihoven 2022
Firmou roku v kraji nápojářská firma Kitl a živnostnice Marie Mrňávková
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
V Tanvaldě odstartoval Pohár běžce Tanvaldu

Nejčtenější články

26.09.: V Tanvaldě už mají o složení radnice jasno
25.09.: Pošesté pořádali Up Hill Run Dobrá Voda
25.09.: V Jablonci získalo nejvíce hlasů hnutí ANO 2011 před ODS

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace