Nový český rekord a osm medailí z Ostravy atletů LIAZ

22.06.2022 13:48:46 | Autor: Ladislav Janata, ms | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Nový český rekord a osm medailí z Ostravy atletů LIAZ

Nový český rekord a osm medailí. Taková je skvělá bilance atletů LIAZ Jablonec z Mistrovství České republiky dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek, které proběhlo o víkendu v Ostravě.

Nejkvalitnějšího výkonu dosáhl Štěpán Schubert, když ve finálovém běhu na 110 metrů překážek dokázal překonat svůj vlastní český rekord ze začátku června a zaběhl čas 13.40 vteřiny. Jeho trenérkou je Dana Jandová.

Další medaili vybojovala její svěřenkyně juniorka Kateřina Kadavá v běhu na 100 metrů překážek časem 14.35. Je to její první medaile po několika letech. Tři zlaté medaile v kladivu jednu bronzovou medaili a v disku vybojovali svěřenci trenéra Vladimíra Mašky, který se tím stal nejúspěšnějším trenérem Mistrovství České republiky.

MČR v atletice - Ostrava<br />Autor: Dana Jandová První zlato získal v kladivu dorostenec Patrik Danilevič, který s velkou převahou zvítězil výkonem 67,20. Druhá zlatá byla díky dorostence Zuzaně Štejfové, když dosáhla výkonu 58,40. Do třetice zvítězila juniorka Barbora Štejfová výkonem 57,95. V disku juniorek se Sáře Dočekalové nedařilo dle předpokladu a skončila třetí výkonem 45,23, ke zlatu chybělo jen 64 centimetrů.

Ve skoku o tyči dokázal junior Karel Velička vyrovnat svůj osobní rekord 475 a to znamenalo zisk stříbrné medaile. Dobře mu sekundoval Jáchym Štancl, který skočil 445 a byl pátý. Osmou medaili dokázala po zdravotních problémech vybojovat Adéla Sochorová ve vyrovnaném souboji v trojskoku výkonem 11,71 od zisku zlata ji dělilo jen 16 cm.

Velkou smůlu měla dorostenka Kristýna Čížková v dálce, když o zisku medaile rozhodoval jediný centimetr a tím skončila na čtvrtém místě. Stejného výsledku dosáhli dorostenci ve složení /Hejna, Horna, Koravský, Jischik/ ve štafetě 4x 100 metrů, jejich čas 43.73 zaostal jednu desetinu za bronzem.

Šesté místo vybojovali dorostenec Štěpán Horák v disku výkonem 46,56 a juniorka Kateřina Kadavá v dálce výkonem 558. Ve výšce junior Tadeáš Hrdlička si vytvořil osobní rekord výkonem 192 cm a obsadil výborné sedmé místo. Na stejném místě skončil junior Pavel Václavů v běhu na 1500 metrů časem 4:03.24. Další finálové umístění vybojoval Jakub Zajíček v běhu na 400 metrů překážek v rozběhu zaběhl 55.50 a ve finále 56.83 a bylo z toho osmé místo.

Z dalších výsledků:

Dorostenci: 100 m - Filip Hejna 11.33, 400 m - Matěj Koravský 51.31, 1500 m - Jan Vodička 4:20.07/os.r./, trojskok-Jonáš Turek 12,57.
Junioři: 100 m - Roman Princ 11.09, 200m - Štěpán Schubert 22.33.
Juniorky: 100 m - Adéla Novotná 12.44, Eliška Latislavová 12.71.
Dorostenky: 100 m - Kristýna Čížková 12.69, 400 m - Andrea Plecháčová 58.95.

O medaile a tituly bojovalo celkem 1037 závodníků a závodnic ze 140 oddílů republiky. Alespoň jednu medaili vybojovalo 78 oddílů. V počtu medailových umístění skončili závodníci LIAZU na skvělém čtvrtém místě a dokázali opět, že patří v těchto kategoriích mezi nejlepší oddíly v republice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
Ve druhém kole první atletické ligy zvítězili muži LIAZU
Skvělý vstup atletů LIAZU do první ligy
Krajský přebor družstev mládeže zahájil atletickou sezonu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách
Máchův kraj láká na památky, sport, daleké výhledy i vodníka
Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace