Novou službou krajské knihovny je online půjčování audioknih

09.09.2023 00:04:09 | Autor: Kateřina Šidlofová | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Novou službou krajské knihovny je online půjčování audioknih

V liberecké knihovně si nyní můžete své oblíbené audioknihy půjčovat na dálku rovnou z pohodlí domova. Nově je totiž možné stahovat tituly online přímo do mobilního zařízení.

Od 7. září spouští krajská knihovna zcela novou atraktivní službu - půjčování audioknih on-line, kterou zde připravili ve spolupráci s portálem Palmknihy.cz a již mohou využít všichni registrovaní čtenáři knihovny zdarma. Pokud znáte e-knihy, nebude pro vás tato služba žádnou novinkou, e-výpůjčka audioknih totiž probíhá úplně stejně.

Pokud nejste čtenářem knihovny, zaregistrujte se v knihovně a pod stejným e-mailem též na portále Palmknihy.cz a do svého mobilního zařízení (chytrý telefon, tablet) si stáhněte aplikaci Palmknihy. V katalogu knihovny se přihlaste do Konta čtenáře, vyberte titul, o který máte zájem, a klikněte na ikonu „Půjčit si audioknihu". Ta se Vám ihned stáhne do vašeho mobilního zařízení, kde bude dostupná jeden měsíc.

„V době, kdy trávíme spoustu času na cestách autem, hromadnou dopravou, ale i v okamžicích, kdy jsme unavení a chceme jen zavřít oči, je profesionálně namluvená kniha, tedy audiokniha, tím pravým společníkem. Možnosti, jak se k audioknihám dostat, rozšiřuje i naše knihovna a nepochybuji, že tuto službu lidé přivítají," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

A pak už můžete poslouchat - kdykoliv a kdekoliv. Pro další informace doporučujeme návod na našem webu www.kvkli.cz v sekci E-knihovna/E-výpůjčky. V této chvíli je v nabídce cca 400 titulů pro děti i dospělé a tento počet se bude postupně rozšiřovat. Neváhejte, stahujte a poslouchejte!

Kromě elektronického půjčování audioknih připravila liberecká knihovna i celou řadu dalších novinek, které bude veřejnost moci využít postupně v průběhu podzimních měsíců. Po celé září se například čerství prvňáčci mohou v Knihovně pro děti a mládež a na všech městských pobočkách registrovat zdarma.

Hudební knihovna nabídne vedle online půjčování audioknih ještě další novinku. Nově budou k dispozici hudební nástroje, mimo jiné například elektrická či basová kytara, k volnému využití, zkoušení a také s možností pořízení nahrávky.

Návštěvníci naší pobočky na Kunratické se mohou těšit na zbrusu nový interiér - pobočka bude vybavena novým nábytkem a knihovními regály, nabídne nová místa pro odpočinek a relaxaci dětem i dospělým. Pravděpodobně tedy v listopadu budeme nuceni na nezbytně nutnou dobu pobočku z tohoto důvodu uzavřít.

Ke konci roku nebo začátkem roku 2024 bude instalován venkovní výdejní box (typu „zásilkovna"), kam si budou moci zájemci objednat vybrané dokumenty. Box bude umístěn z boku knihovny směrem k budově firmy Inisoft. Knihovna tak nabídne službu v režimu 24/7.

„Chtěla bych také zmínit připravovaný bohatý kulturní a vzdělávací program, který bude, tak jako obvykle, určen mnoha cílovým skupinám a nabídne širokou paletu témat. Za všechny jmenujme tradiční historické, cestopisné nebo hudební přednášky, nově otevřené zájmové kurzy - pletení, šití, dotyková zařízení, kresba. V září u nás proběhne natáčení oblíbeného podcastu Přepište dějiny, připravujeme program v rámci velké akce EDUCA, společně s Radou seniorů Libereckého kraje uskutečníme krajskou konferenci Senioři 2023, odbornou veřejnost pozveme na česko-německou konferenci věnovanou O. Preusslerovi... Nabídka je skutečně široká a věříme, že si vybere každý," říká ředitelka knihovny PhDr. Dana Petrýdesová.

Novou sezónu knihovna zahájila aktivitami v rámci krajské kampaně Crystal Valley Week. Nabídla vlastní unikátní literární vycházku po stopách sklářů na Novoborsku - účastníci vycestovali společně autobusem a strávili den plný literárních a sklářských zážitků. Velký zájem vzbudil také dvoudenní trh v knihovně, který nabídl regionální šperky a bižuterii a do knihovny přitáhl velké množství návštěvníků. V jeho průběhu unikátní prostory knihovny oživila módní přehlídka Made in Jablonec 2023. Akce proběhla ve spolupráci se Svazem výrobců skla a bižuterie a Crystal Valley.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace