Nové lyceum i studijní obory. Kraj rozšířil nabídku středního školství

05.02.2024 07:14:37 | Autor: Anna Vašková a Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Nové lyceum i studijní obory. Kraj rozšířil nabídku středního školství

Dlouhodobě a systematicky podporuje kraj vzdělávání v regionu. V souladu s aktuálními trendy, které vykazují stoupající zájem o všeobecné studium, otevřel na Střední průmyslové škole a Vyšší odborné škole Liberec Technické lyceum. Zároveň na Střední škole strojní, stavební a dopravní Liberec vznikly dva nové obory - Technická zařízení budov a Průmyslová ekologie.

„Věřím, že rozšířená nabídka uspokojí zájem žáků z regionu. Ti se nemusí bát, že by se nikam nedostali, míst je dost. Všem uchazečům i jejich rodičům přeji k přijímacímu řízení mnoho štěstí, trpělivosti a pevných nervů," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Liberecký kraj nabízí ekonomická lycea na obchodních akademiích v České Lípě a v Liberci. Pedagogické lyceum se nachází na Gymnáziu a SOŠ pedagogické Liberec, Technické lyceum na Střední průmyslové škole a Vyšší odborné škole v Liberci, Zdravotnické lyceum na Střední zdravotnické škole Turnov a Kombinované lyceum na Waldorfské základní a střední škole Semily.

Kraj navýší kapacitu míst také na libereckém Gymnáziu F. X. Šaldy, které se v budoucnu rozroste o další učebny. Krajští radní schválili závazek spolufinancování a předfinancování projektu, díky němuž bude možné otevřít v každém ročníku čtyřletého gymnázia o třídu navíc. Pokud vše půjde podle plánu, uvítají na škole v nových prostorách první žáky od školního roku 2025/2026.

 Kraj rovněž průběžně na středních školách buduje takzvaná Centra odborného vzdělávání. Napříč regionem jich vzniklo doposud osm; celkové náklady činily 700 milionů korun. „Pracujeme již na dalších projektech. Centrum odborného vzdělávání zdravotnicko-sociální vznikne na střední zdravotnické škole v Turnově, centrum odborného vzdělávání strojírenství a robotiky na Střední průmyslové škole technické v Jablonci nad Nisou, centrum odborného vzdělávání pro obrábění kovů a vstřikování plastů při Střední škole strojní stavební a dopravní v Liberci a centrum odborného vzdělávání stavebnictví na Střední škole v Semilech. Náklady se odhadují na 400 milionů korun," uzavřel hejtman Martin Půta.

Více informací o školství v kraji se nachází na stránkách www.edulk.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Akcí, která v tomto novém roce otevře pomyslné brány lomnického muzea, se stane v neděli 3. března putovní fotografická výstava, uspořádaná k Roku české hudby, zachycující hudebního skladatele Bedřicha Smetanu v pomníkové tvorbě v plenéru po celé naší vlasti. Je nazvaná Smetana zapomenut v kameni aneb Výlety "zapomníky" a lomnické muzeum ji pořádá díky spolupráci s Národním muzeem - Českým muzeem hudby. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Od jara do zimy s regionálními výrobci
Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským
Smržovské kulturní a zábavné akce v březnu

Nejčtenější články

01.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
29.02.: Překážkář Štěpán Schubert startuje na mistrovství světa
29.02.: Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace