Nové dotační programy pro sport, kulturu, vzdělání a sociální péči

22.01.2023 08:38:40 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nové dotační programy pro sport, kulturu, vzdělání a sociální péči

Každý rok jablonečtí zastupitelé projednávají a schvalují zásady pro poskytování dotací a peněžitých darů a dotační programy na podporu aktivit v oblasti sociální péče a zdravotnictví, výchovy a vzdělávání, kultury a sportu z rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou. Stejně je tomu i pro rok 2023. Na dotační programy je v rozpočtu alokováno podobně jako v roce 2022 téměř 6 milionů korun.

Nové znění zásad je v aktualizované podobě na webu města. Na stejném místě jsou zveřejněné i jednotlivé dotační programy, které obsahují informace pro žadatele a formuláře žádosti ke stažení.

„Celkový objem peněžních prostředků vyčleněných v městském rozpočtu v dotačních programech na podporu všech uvedených oblastí je identický jako v roce 2022, tedy 5 719 tis. korun, přičemž maximální výše příspěvku může činit 80 % způsobilých nákladů. Žádosti do všech dotačních programů se přijímají shodně od 20. února do 15. března do 17 hodin a podpořené akce se musí zrealizovat v průběhu tohoto roku," informuje náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Dotační program na podporu akcí/cyklu akcí v oblasti kultury

je určený na běžné výdaje souvisejících s akcí nebo jejich cyklem, finanční prostředky se neposkytují na organizaci postupových přehlídek. Objem podpory činí 825 tis. korun, minimální výše je 10 tis. korun, max 50 tis. Kč.

Dotační program na podporu celoroční činnosti v oblasti kultury

je určený na financování běžných výdajů souvisejících s celoroční činností v oblasti kultury, ne na výdaje související s organizací postupových přehlídek. Smyslem dotačního programu je podpora provozu a rozvoje kulturních aktivit hudebních, tanečních, pěveckých, divadelních, regionálních kulturních tradic, folklóru, zájmové kulturně-vzdělávací činnosti apod. Z programu nelze podpořit jednorázové akce - koncert, festival, představení, výstava, semináře apod. Alokace činí 1,46 mil. Kč, maximální výše dotace je 80 % způsobilých nákladů.

Dotační program na podporu aktivit v oblasti sociální péče a zdravotnictví

lze čerpat na financování běžných výdajů na preventivní, edukační a podpůrnou činnost i na služby k podpoře zdraví, ale i na podporu neregistrovaného dobrovolnictví v sociální péči a zdravotnictví. Zde je alokovaných 100 tis. korun, přičemž minimální příspěvek je 1000 Kč a maximální 80 % způsobilých nákladů.

Dotační program na podporu celoroční činnosti v oblasti sportu a tělovýchovy

Jedná se především o finanční podporu na materiální a sportovní vybavení oddílů, na dopravu a cestovné na utkání, závody, soustředění a soutěže, na pronájmy sportovišť a sportovních zařízení, na energie a provozní náklady vlastního sportoviště a sportovní zařízení, ale i náklady na trenéry, rozhodčí a organizaci akcí. Rozdělovat se bude částka ve výši 3,214 mil. Kč, max. výše dotace je 80 % ze způsobilých nákladů, nejvíce je možné žádat o 300 tis. Kč.

Dotační program na podporu aktivit v oblasti výchovy a vzdělávání

má v městském rozpočtu vyčleněných 120 tis. Kč, minimální částka je 10 tis. Kč, maximální 80 % způsobilých nákladů, nejvíce však 30 tis. Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil

Nejčtenější články

29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace