Nové dotační programy pro sport, kulturu, vzdělání a sociální péči

22.01.2023 08:38:40 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nové dotační programy pro sport, kulturu, vzdělání a sociální péči

Každý rok jablonečtí zastupitelé projednávají a schvalují zásady pro poskytování dotací a peněžitých darů a dotační programy na podporu aktivit v oblasti sociální péče a zdravotnictví, výchovy a vzdělávání, kultury a sportu z rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou. Stejně je tomu i pro rok 2023. Na dotační programy je v rozpočtu alokováno podobně jako v roce 2022 téměř 6 milionů korun.

Nové znění zásad je v aktualizované podobě na webu města. Na stejném místě jsou zveřejněné i jednotlivé dotační programy, které obsahují informace pro žadatele a formuláře žádosti ke stažení.

„Celkový objem peněžních prostředků vyčleněných v městském rozpočtu v dotačních programech na podporu všech uvedených oblastí je identický jako v roce 2022, tedy 5 719 tis. korun, přičemž maximální výše příspěvku může činit 80 % způsobilých nákladů. Žádosti do všech dotačních programů se přijímají shodně od 20. února do 15. března do 17 hodin a podpořené akce se musí zrealizovat v průběhu tohoto roku," informuje náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Dotační program na podporu akcí/cyklu akcí v oblasti kultury

je určený na běžné výdaje souvisejících s akcí nebo jejich cyklem, finanční prostředky se neposkytují na organizaci postupových přehlídek. Objem podpory činí 825 tis. korun, minimální výše je 10 tis. korun, max 50 tis. Kč.

Dotační program na podporu celoroční činnosti v oblasti kultury

je určený na financování běžných výdajů souvisejících s celoroční činností v oblasti kultury, ne na výdaje související s organizací postupových přehlídek. Smyslem dotačního programu je podpora provozu a rozvoje kulturních aktivit hudebních, tanečních, pěveckých, divadelních, regionálních kulturních tradic, folklóru, zájmové kulturně-vzdělávací činnosti apod. Z programu nelze podpořit jednorázové akce - koncert, festival, představení, výstava, semináře apod. Alokace činí 1,46 mil. Kč, maximální výše dotace je 80 % způsobilých nákladů.

Dotační program na podporu aktivit v oblasti sociální péče a zdravotnictví

lze čerpat na financování běžných výdajů na preventivní, edukační a podpůrnou činnost i na služby k podpoře zdraví, ale i na podporu neregistrovaného dobrovolnictví v sociální péči a zdravotnictví. Zde je alokovaných 100 tis. korun, přičemž minimální příspěvek je 1000 Kč a maximální 80 % způsobilých nákladů.

Dotační program na podporu celoroční činnosti v oblasti sportu a tělovýchovy

Jedná se především o finanční podporu na materiální a sportovní vybavení oddílů, na dopravu a cestovné na utkání, závody, soustředění a soutěže, na pronájmy sportovišť a sportovních zařízení, na energie a provozní náklady vlastního sportoviště a sportovní zařízení, ale i náklady na trenéry, rozhodčí a organizaci akcí. Rozdělovat se bude částka ve výši 3,214 mil. Kč, max. výše dotace je 80 % ze způsobilých nákladů, nejvíce je možné žádat o 300 tis. Kč.

Dotační program na podporu aktivit v oblasti výchovy a vzdělávání

má v městském rozpočtu vyčleněných 120 tis. Kč, minimální částka je 10 tis. Kč, maximální 80 % způsobilých nákladů, nejvíce však 30 tis. Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace