Nová Ves medaili nezískala
19.11.2010 18:49:05 | Autor: Aleš Vávra | Rubrika: Zprávy | Obce: Nová Ves nad Nisou
Bez medaile se vrátili představitelé obce Nová Ves nad Nisou z celostátního klání o Vesnici roku. Nová Ves se do celorepublikové soutěže dostala z krajského kola, z něhož si odnesla Zelenou stuhu za péči o krajinu a životní prostředí.
Právě příkladný zájem malé severočeské vesnice o ekologii ocenili i v Praze, i když ne hlavní cenou. „Získali jsme alespoň symbolické ocenění za péči o kulturní a přírodní dědictví, stromy a krajinu," uvedl starosta Milan Fiala.
Odborná komise ocenila řadu projektů, kterými Nová Ves v uplynulých letech zlepšovala prostředí, ve kterém žijí její obyvatelé. „Největšímu úspěchu se těšila naše úprava pramene Nisy, budování drobných památníků nebo vysázení aleje, na níž se podílely v podstatě všechny spolky z naší obce," vyjmenoval Fiala.
Za tři miliony korun získaných z fondů Evropské unie také Novoveští zkrášlili svou dominantu, areál Teprberk s kostelem a hřbitovem. „Komisi se také líbilo, jak moc se v naší škole věnujeme environmentální výchově," uzavřel starosta, kterého místní zastupitelstvo před nedávnem znovu zvolilo do čela obce. Jak starosta nastínil, obec se ekologii a životnímu prostředí hodlá pečlivě věnovat i nadále.
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Jablonec bude hrát v Edenu bez diváků
Nadstavbová skupina O titul pokračuje třetím kolem. Jablonec se ve středu vydá na hřiště do Edenu, kde už v sobotu Slavia sahala po jistotě titulu. Po kontumaci derby je ovšem vše stále otevřené, stejně jako jablonecký boj o čtvrté místo. Disciplinární komise LFA totiž Slavii kromě kontumace a vysoké finanční pokuty potrestala i uzavřením domácího stadionu na čtyři zápasy. To znamená, že ve středu se ve Fortuna Areně bude hrát ve zcela komorních kulisách. „Když to vezmu z pohledu hráče, vždycky radši hrajete před plnými tribunami. Na Slavii byla vždy bouřlivá atmosféra, vybičuje vás to k lepším výkonům - a to jak domácí, tak i hostující tým," přiznal jablonecký asistent trenéra Tomáš Čížek pro klubuvý web FK Jablonec.
Zájezd z Jablonce do Budyšína
V sobotu 30. května pořádá statutární město Jablonec nad Nisou tradiční jednodenní zájezd do partnerského města Budyšín na tamní městské slavnosti. Vstupenky se prodávají od 5. května.„Budyšínské jaro nabídne bohatý kulturní program a oblíbené trhy, na nichž je k dostání kromě jiného nejvyhlášenější hořčice a další místní speciality," zve Kateřina Hujerová z kanceláře primátora jabloneckého magistrátu, která dodávám, že bude-li zájem, zajede autobus s výletníky i k venkovnímu rodinnému Dinoparku v Kleinwelce. Autobus do Budyšína odjíždí 30. 5. v 8.30 h z Horního náměstí od letního kina, návrat se očekává mezi 18. a 20. hodinou. Jízdenku za 400 Kč lze zakoupit od úterý 5. 5. v pokladně Eurocentra v pracovní dny v čase 7.00-19.00 hodin. Na stejném místě je třeba nahlásit vstupenky do Kleinwelky, které je třeba si zakoupit na konkrétní datum předem online.
Nejnovější články
Jablonecké muzeum zve na nové výstavy
Téměř 31 milionů korun obdrží obce z Programu obnovy venkova
Liberecký kraj rozdělí půl milionu na bezpečnější trailové tratě
Kraj v rytmu ZUŠ Open: umění zaplní náměstí, parky i zahrady
Novinář Tomáš Etzler bude debatovat v krajské knihovně
Nejčtenější články
10.05.: Jak dopadlo pálení čarodějnic z hlediska policie?
11.05.: Boj o čtvrtou příčku pokračuje
12.05.: Liberecký kraj rozdělí půl milionu na bezpečnější trailové tratě
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.