Nová česká romantická komedie Řekni to psem se představuje

06.07.2022 10:03:05 | Autor: Zuzana Černá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonecko

Nová česká romantická komedie Řekni to psem se představuje

Pejskařská komedie Řekni to psem bude mít premiéru 7. července. Hlavní hrdinkou příběhu je Dita (Berenika Kohoutová), která místo vytouženého miminka dostane od svého přítele Filipa mladou border kolii, přestože nikdy žádného psa nechtěla a navíc ji pejskařská komunita připadá směšná.

Celý příběh začíná tím, že šlápne do psího... no, víte čeho! Opravdu je to štěstí? Zatím to vypadá, že se jí na paty lepí jen smůla. Naštěstí se proti svému očekávání sblíží nejen se svým psem, ale i s dalšími pejskaři. Od propagátorky psích hřišť, přes bývalého barového pianistu, až k Petrovi, z kterého se nakonec možná vyklube i něco více než jen její zdánlivě podivínský soused. A to možná díky tomu, že má shodou náhod za pejska taky border kolii.

Roli sympatického souseda Petra, jenž s Ditou sdílí coby vášnivý pejskař její psí patálie, ztvárnil Štěpán Benoni, nejlepší kamarádku Gábinu hraje Hana Vágnerová, expřítele Filipa představuje Igor Orozovič. Hrdinčinu poněkud excentrickou matku si zahrála Veronika Žilková a v rolích vášnivé pejskařky a barového pianisty ve výslužbě se představí zábavné duo - Táňa Medvecká a Jiří Lábus. Režie filmu se ujal Robert Sedláček.

 

Autorka scénáře, spisovatelka Irena Obermannová, téma filmu přibližuje slovy: „Řekni to psem je film o nás všech, nevidím to jako film o pejskařích nebo jenom pro pejskaře. Je to příběh o nás, co si často neumíme říct ty nejobyčejnější věci - třeba Mám tě rád. V tomhle příběhu to nakonec za ty dva řekne jejich pes."

Hlavní hrdinkou příběhu je třicetiletá Dita v podání Bereniky Kohoutové. „Dita je holka, která docela dobře ví, co od života chce. Má to v hlavě srovnaný a věří, že se jí to splní. Než jí její kluk překvapí tím, že se s ní rozejde, a místo sebe a miminka, které si plánovala, jí nechá psa. Takže se jí život takhle poskládá a ona najednou neví, co se sebou, a taky co s tím psem, kterej je hodně zlobivej a divokej," představuje Berenika Kohoutová svou postavu.

Tvůrčí tým:

Režie: Robert Sedláček
Scénář: Irena Obermannová
Kamera: Jan Šuster
Střih: Josef Krajbich
Architekt: Jiří Sternvald
Hudba: Jiří Burian
Zvuk: Robert Slezák
Kostýmy: Paulína Bočková
Masky: Tomáš Richter
Výkonná produkce: Kristýna Drozdová
Hrají: Berenika Kohoutová (Dita), Hana Vágnerová (Gábina), Igor Orozovič (Filip), Štěpán Benoni (Petr), Táňa Medvecká (paní Voráčková), Jiří Lábus (pan Drnec), Veronika Žilková (Elvíra)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 21. července do 3. srpna

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.

Kraj, města a instituce chtějí vybudovat v Liberci bioplynovou stanici

Návrh memoranda o chystaném vybudování bioplynové stanice v Liberci, které hodlá Liberecký kraj uzavřít s dalšími subjekty, schválili na svém zasedání krajští radní. Dalšími signatáři budou akciové společnosti MVV Energie CZ, Teplárna Liberec a Severočeské vodovody a kanalizace, dále pak statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou. „Tímto memorandem sledujeme částečné naplnění cílů odpadového hospodářství v oblasti biologicky rozložitelných komunálních odpadů, a to právě jejich využitím v bioplynové stanici. Budeme usilovat o to, abychom my i naše příspěvkové a námi vlastněné organizace předávali své biologicky rozložitelné odpady do bioplynové stanice, a to nejpozději do zahájení zkušebního provozu," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
Do nové sezony vstoupili i fotbalisté v I.B třídě
Kolem Liptákova. Cimrmanova cyklostezka přináší zábavu i poučení
Rychnov zahájil I.A třídu těsnou prohrou v Hejnicích
Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!

Nejčtenější články

08.08.: Jablonečtí sepsali petici proti stavbě v ulicích Sportovní a K Rybárně
07.08.: Obrazem: Křehká krása 2022
07.08.: Nečekaně vysoká porážka béčka Jablonce na úvod ČFL

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace