Noc s Andersenem zavede do světa Walta Disneye i Ondřeje Sekory

25.03.2023 08:37:47 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou

Noc s Andersenem zavede do světa Walta Disneye i Ondřeje Sekory

Již po třiadvacáté se uskuteční v pátek 31. března v knihovnách napříč krajem tradiční Noc s Andersenem - akce, jejímž cílem je vyvolat u dětí zájem o svět knihoven a čtenářství.

V letošním roce se tak bude dětem připomínat sté výročí narození ilustrátorky Heleny Zmatlíkové a literátky Daisy Mrázkové, 180 let od vzniku Andersenovy pohádky Ošklivé káčátko, devadesátiny Ferdy Mravence, který se poprvé objevil roku 1933 v Lidových novinách a sté výročí založení Disneyova Myšáka Mickeye.

„K potřebě číst knihy člověk nedojde sám od sebe. To se stává výjimečně. Je na rodičích, aby své děti vedli k četbě. A děti si potom lásku ke knihám uchovají po celý život. Naše knihovny jim v tom významně pomáhají," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Do akce se zapojí i knihovny v Libereckém kraji. Do Krajské vědecké knihovny v Liberci se mohou vydat děti ve věku do 11 let; čeká na ně noc v detektivním stylu - ať už pátrací hra za pokladem po celé knihovně, přednáška Policie České republiky s ukázkou výcviku psa, půlnoční pohádka i hudební pátračka.

Spolkové centrum a knihovna IGI ve Vratislavicích nad Nisou si připravily dobrodružné setkání s příběhy Walta Disneye a přespáním. Těšit se bude možno na čtení, povídání o knihách, dobrodružnou stezku knihovnou i překvapení.

Před Městskou knihovnou Antonína Marka v Turnově bude sraz v 17.30. Průvod se odsud v 18 hodin vydá na náměstí Českého ráje. Cestou u Nové radnice ve Skálově ulici bude zasazen další strom Pohádkovník. Jeho kmotrou se stane spisovatelka Ivona Březinová a všichni, kdo k jeho kořenům hodí lopatu hlíny.

V sobotu 1. dubna od 13 do 21 hodin nabízí ve svém sídle v Liberci akce spolek Motyčkovic klika; nebude chybět večerní tajuplný program pro rodiče s dětmi. Klika se promění v knihu od Ondřeje Sekory Kronika města Kocourkova a rodiče i s dětmi budou moci prozkoumat jinak nepřístupné kouty v pohádkové atmosféře.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hořela elektroprodejna v Semilech

K požáru prodejny elektra vyjeli v pátek 17. května po 20. hodině profesionální i dobrovolní hasiči do Špidlenovy ulice v Semilech na rohu Riegrova náměstí. Požár byl zpozorován skrze výlohu a k jeho uhašení hasiči postupně nasadili tři vodní proudy. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
V Lučanech to řidič pořádně rozjel
Podstávkové domy otevřou své dveře. Od Šluknovska až po Frýdlantsko
Na jihu dělba bodů
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

20.05.: V Lučanech to řidič pořádně rozjel
18.05.: Město Jablonec rozdalo necelou třicítku Cen pro nadané
18.05.: Kam za sportem a zábavou v kraji od 17. do 19. května

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace