Noc kostelů láká na povídání s režisérem Anděla Páně a na mešní víno

31.05.2023 15:24:08 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Bedřichov,Liberecký kraj,Jablonecko

Noc kostelů láká na povídání s režisérem Anděla Páně a na mešní víno

Po světle dne totiž nastupuje noc, kdežto žádné zlo nepřemůže moudrost. Tak zní motto již patnáctého ročníku festivalu Noc kostelů, který se po celé zemi, Liberecký kraj nevyjímaje, koná v pátek 2. června.

Také letos budou moci návštěvníci ve stovkách otevřených kostelů poznávat a obdivovat duchovní a umělecké skvosty křesťanství, které nejsou pouze výrazem minulosti, ale i živé přítomnosti. O tom svědčí i kulturně-duchovní program; je ale také možno jen v tichém zastavení vnímat to, co bylo inspirací pro stavitele křesťanských chrámů.

„Každý rok přijde o Noci kostelů do těchto duchovních stánků mnoho lidí, kteří by za normálních okolností kostel nenavštívili. Mohou tak například zjistit, že se v posledních letech kostely opravují a objevit jejich specifickou architekturu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Jen v Libereckém kraji se do akce zapojí přes 80 kostelů, které si pro návštěvníky připravily zajímavý program. Kostel Navštívení Panny Marie v Bozkově hostí výstavu obrazů s názvem Divy světa, svatí a krásy domova Milady Vedralové a kolekci děl tamních malířů a malířek. V kostele Povýšení svatého Kříže v Kunraticích u Cvikova si bude možno užít povídání s režisérem Jiřím Strachem, podepsaným mimo jiné pod pohádkou Anděl Páně a Kostel svatého Mikuláše ve Světlé pod Ještědem zve na ochutnávku mešních vín.

Přehled všech kostelů a jejich program je k vidění na odkazu https://1url.cz/BuLrR. Do prvního ročníku Noci kostelů v roce 2009 se zapojilo pětadvacet kostelů. Letos jich připravuje program více než patnáct stovek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace