Nejlepší okrskář je policistou více jak sedm let

19.02.2023 17:55:00 | Autor: Dagmar Sochorová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Nejlepší okrskář je policistou více jak sedm let

Policista Martin Rybář si svého vítězství v soutěži Okrskář roku 2022 velmi váží a zásluhu na tomto ocenění přikládá i svým kolegům z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou, se kterými ve službě spolupracuje.

Před několika dny praporčík Martin Rybář z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou získal první místo v soutěži Okrskář roku 2022, která se v rámci Krajského ředitelství policie Libereckého kraje koná již od roku 2014.

Nejlepšího okrskáře libereckého kraje mám tu čest znát osobně. Měla jsem i několik příležitostí s ním spolupracovat v rámci preventivních akcí v Jablonci nad Nisou, které jsme spolu organizovali, a to v několika případech pro fyzicky i psychicky hendikepované osoby. Už při těchto akcích jsem se nemohla nevšimnout toho, že Martin je ve své profesi profesionál a navíc člověk i s velkým srdcem. Proto jsem využila příležitosti a jako nejlepšímu okrskáři jsem mu položila několik otázek.

Martine, kdy jsi vlastně nastoupil do služebního poměru k Policii České republiky a na jakých útvarech si sloužil?

K Policii jsem nastoupil v říjnu roku 2015 a po ukončení základní odborné přípravy jsem nastoupil na Obvodní oddělení v Jablonci nad Nisou, kde sloužím doteď.

Co všechno obnáší být okrskářem a co je tedy v této činnosti tvojí hlavní náplní práce?

Vyhlášení soutěže Okrskář roku 2022<br />Autor: Archiv Policie ČROkrskáře dělám v podstatě nad rámec své hlavní činnosti, což je zpracování nápadu trestné činnosti a výjezdů na oznámení z linky 158. To, že jsem okrskář, znamená, že mám přidělenou část města, kde provádím hlídkovou a obchůzkovou službu, dohlížím na veřejný pořádek, kontroluji kriminálně závadové osoby, řeším dlouhodobé problémy a snažím se působit i preventivně. Zároveň spolupracuji s okrskářem Městské policie v Jablonci nad Nisou, kdy si vyměňujeme různé poznatky a často se scházíme právě takzvaně v terénu.

Jaký okrsek máš v Jablonci nad Nisou přidělený? Představ nám ho.

Mám přidělený okrsek Žižkův Vrch. Jedná se o část na západní straně Jablonce nad Nisou, kde zde je hodně zeleně v podobě lesoparku Žižkův Vrch a areálu Srnčí důl, ale také jedno z největších volně přístupných parkovišť, které je součástí Vendo parku, kde jsou různé obchody.

Co pro tebe osobně znamená získání ocenění Okrskář roku 2022?

Samozřejmě z ocenění mám radost a prvního místa si velmi vážím. Nesmím ale opomenout všechny své kolegy z oddělení, se kterými spolupracuji, protože je to i jejich zásluha.

Na co bys nalákal do našich řad muže a ženy, kteří v tuto chvíli třeba jen uvažují o tom stát se policistou či policistkou?

Nalákal bych je především na to, že se jedná o nestereotypní práci, jelikož policisté mají široký záběr působnosti a setkávají se s různými skupinami lidí ve společnosti, ve kterých se neřeší jen „malichernosti", ale kolikrát situace, které se zdají být opravdu vážně a vážné v konečném důsledku jsou. Na druhou stranu je to hřejivý pocit, když se podaří něco takzvaně objasnit a lidé tak vědí, že Policie České republiky jim pomohla a je tady především pro ně.

Martine, moc ti děkuji za čas, který jsi našemu rozhovoru věnoval, a do dalších let ti přeji v tvé policejní službě hodně úspěchů, spokojenosti a samozřejmě i plně zaslouženého pocitu z dobře odvedené práce.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vyhlásili vítěze soutěže Okrskář roku 2022
Ředitel služby pořádkové policie ocenil policisty z Libereckého kraje
Primátor přijal jabloneckého okrskáře roku
Okrskářem roku se stal poprvé policista z Jablonce Miroslav Soukup
Psovodem roku 2019 se stal Miroslav Salava ze Semil
Třetí místo v anketě Okrskář roku 2017 získal Filip Darebný z Jablonce
Bronzovým Okrskářem roku je jablonecký Karel Strouhal
Pavle Míškové za druhé místo v Okrskáři roku gratuloval i primátor
Jablonecká Pavla Míšková stříbrný Okrskář roku 2015
Na krajském ředitelství policie vyhlásili nejlepší okrskáře

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace