Nejlepší okrskář je policistou více jak sedm let

19.02.2023 17:55:00 | Autor: Dagmar Sochorová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Nejlepší okrskář je policistou více jak sedm let

Policista Martin Rybář si svého vítězství v soutěži Okrskář roku 2022 velmi váží a zásluhu na tomto ocenění přikládá i svým kolegům z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou, se kterými ve službě spolupracuje.

Před několika dny praporčík Martin Rybář z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou získal první místo v soutěži Okrskář roku 2022, která se v rámci Krajského ředitelství policie Libereckého kraje koná již od roku 2014.

Nejlepšího okrskáře libereckého kraje mám tu čest znát osobně. Měla jsem i několik příležitostí s ním spolupracovat v rámci preventivních akcí v Jablonci nad Nisou, které jsme spolu organizovali, a to v několika případech pro fyzicky i psychicky hendikepované osoby. Už při těchto akcích jsem se nemohla nevšimnout toho, že Martin je ve své profesi profesionál a navíc člověk i s velkým srdcem. Proto jsem využila příležitosti a jako nejlepšímu okrskáři jsem mu položila několik otázek.

Martine, kdy jsi vlastně nastoupil do služebního poměru k Policii České republiky a na jakých útvarech si sloužil?

K Policii jsem nastoupil v říjnu roku 2015 a po ukončení základní odborné přípravy jsem nastoupil na Obvodní oddělení v Jablonci nad Nisou, kde sloužím doteď.

Co všechno obnáší být okrskářem a co je tedy v této činnosti tvojí hlavní náplní práce?

Vyhlášení soutěže Okrskář roku 2022<br />Autor: Archiv Policie ČROkrskáře dělám v podstatě nad rámec své hlavní činnosti, což je zpracování nápadu trestné činnosti a výjezdů na oznámení z linky 158. To, že jsem okrskář, znamená, že mám přidělenou část města, kde provádím hlídkovou a obchůzkovou službu, dohlížím na veřejný pořádek, kontroluji kriminálně závadové osoby, řeším dlouhodobé problémy a snažím se působit i preventivně. Zároveň spolupracuji s okrskářem Městské policie v Jablonci nad Nisou, kdy si vyměňujeme různé poznatky a často se scházíme právě takzvaně v terénu.

Jaký okrsek máš v Jablonci nad Nisou přidělený? Představ nám ho.

Mám přidělený okrsek Žižkův Vrch. Jedná se o část na západní straně Jablonce nad Nisou, kde zde je hodně zeleně v podobě lesoparku Žižkův Vrch a areálu Srnčí důl, ale také jedno z největších volně přístupných parkovišť, které je součástí Vendo parku, kde jsou různé obchody.

Co pro tebe osobně znamená získání ocenění Okrskář roku 2022?

Samozřejmě z ocenění mám radost a prvního místa si velmi vážím. Nesmím ale opomenout všechny své kolegy z oddělení, se kterými spolupracuji, protože je to i jejich zásluha.

Na co bys nalákal do našich řad muže a ženy, kteří v tuto chvíli třeba jen uvažují o tom stát se policistou či policistkou?

Nalákal bych je především na to, že se jedná o nestereotypní práci, jelikož policisté mají široký záběr působnosti a setkávají se s různými skupinami lidí ve společnosti, ve kterých se neřeší jen „malichernosti", ale kolikrát situace, které se zdají být opravdu vážně a vážné v konečném důsledku jsou. Na druhou stranu je to hřejivý pocit, když se podaří něco takzvaně objasnit a lidé tak vědí, že Policie České republiky jim pomohla a je tady především pro ně.

Martine, moc ti děkuji za čas, který jsi našemu rozhovoru věnoval, a do dalších let ti přeji v tvé policejní službě hodně úspěchů, spokojenosti a samozřejmě i plně zaslouženého pocitu z dobře odvedené práce.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vyhlásili vítěze soutěže Okrskář roku 2022
Ředitel služby pořádkové policie ocenil policisty z Libereckého kraje
Primátor přijal jabloneckého okrskáře roku
Okrskářem roku se stal poprvé policista z Jablonce Miroslav Soukup
Psovodem roku 2019 se stal Miroslav Salava ze Semil
Třetí místo v anketě Okrskář roku 2017 získal Filip Darebný z Jablonce
Bronzovým Okrskářem roku je jablonecký Karel Strouhal
Pavle Míškové za druhé místo v Okrskáři roku gratuloval i primátor
Jablonecká Pavla Míšková stříbrný Okrskář roku 2015
Na krajském ředitelství policie vyhlásili nejlepší okrskáře

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Policisté kontrolovali řidiče autobusů a tramvají
Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
Program kin v Jablonci nad Nisou od 16. do 29. března
Do botanické zahrady v Liberci připutovaly nové masožravé rostliny

Nejčtenější články

18.03.: Motocyklista zemřel v Jablonci po srážce se sanitkou
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
19.03.: Obrazem: Maškarní rej na vleku U Pily 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace