Nejlepší knihovnice Libereckého kraje za rok 2019 si převzaly ocenění

11.12.2019 11:46:08 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Nejlepší knihovnice Libereckého kraje za rok 2019 si převzaly ocenění

Již posedmé se v liberecké knihovně uskutečnilo Setkání knihovníků Libereckého kraje. V úterý 10. prosince 2019 si během slavnostní akce odnesly ocenění za péči o knihy a návštěvníky hned tři ženy. Ty obdržely diplom, knižní publikaci a peněžní poukázku v hodnotě 1000 korun, kterou věnoval regionální výbor SKIP Libereckého kraje.

Cenu za celoživotní přínos v oblasti knihovnictví Libereckého kraje získala Jitka Vanclová z Městské knihovny Semily, nositelkou Ceny Knihovnice Libereckého kraje roku 2019 v kategorii neprofesionální knihovny se stala Marie Fabiánová z Obecní knihovny ve Skuhrově a nositelkou ceny v kategorii profesionální knihovny se stala Táňa Kuželková z Krajské vědecké knihovny v Liberci.

„Knihovníci jsou dobré duše knihoven v celém kraji. Nejenže znají a umí svým čtenářům doporučit knihy k zapůjčení a profesionálně zvládají knihovnickou práci, ale často také ve svých knihovnách vytvářejí prostředí a podmínky pro setkávání místních, kulturní akce, besedy či programy pro děti. Zvlášť v malých obcích má tato činnost veliký význam," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Ocenění předal vítězkám Martin Féna, vedoucí odboru kultury Krajského úřadu v Liberci, ředitelka Krajské vědecké knihovny v Liberci Blanka Konvalinková a předsedkyně SKIP Libereckého kraje Dana Kroulíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Začíná hlasování o nejoblíbenější knihovníky a knihovnice v kraji
Soutěž Kniha roku Libereckého kraje zná své vítěze
Mezi krajskými knihovnami ocenili i knihovnu v Albrechticích
Vyhlásili nejlepší knihovníky a knihovny roku 2016 v Libereckém kraji

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace