Nehoda čtyř vozidel zastavila provoz na silnici I/35 ve směru na Turnov

05.11.2022 17:21:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Nehoda čtyř vozidel zastavila provoz na silnici I/35 ve směru na Turnov

Aktualizace - silnice je již zprůjezdněna! Složky Integrovaného záchranného systému zasahují u dopravní nehody, která se stala v sobotu na silnici I/35 ve směru na Turnov, v místě pod mostem, kde se vozovka poté připojuje na silnici I/10. Při nehodě utrpěly zranění tři osoby, jednu transportoval z místa do liberecké nemocnice vrtulník.

„Operační důstojník přijal oznámení o dopravní nehodě krátce po půl jedenácté dopoledne z tísňové linky 112. Na místě došlo ke střetu čtyř osobních vozidel, která do sebe ze zatím nezjištěných příčin postupně zezadu narazila. Při nehodě utrpěly zatím blíže nespecifikovaná zranění tři osoby, jedna musela být vrtulníkem Letecké záchranné služby transportována do Krajské nemocnice Liberec," sdělila koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

Policisté podrobili řidiče orientačním dechovým zkouškám na alkohol, kdy u jednoho z řidičů byl výsledek dechové zkoušky pozitivní.

„Komunikace je v daném místě po dobu práce složek Integrovaného záchranného systému zcela uzavřena. Řidiči jsou informováni o nehodě prostřednictvím informativních tabulí. Provoz na místě řídí krajští dopravní policisté. Příčina a okolnosti nehody je nyní předmětem šetření," dodala Vladimíra Šrýtrová.

Aktualizace 17.00:

Krajští dopravní policisté byli operačním důstojníkem vysláni do místa, kde došlo k nehodě, původně z důvodu nacházejícího se odstaveného osobního vozidla. Ve chvíli, kdy již byli na místě a řídili zde provoz, tak aby zajistili bezpečnost ostatních účastníků v silničním provozu, tři po sobě jedoucí osobní vozidla na tuto situaci v provozu včas zareagovali, avšak čtvrtý řidič jedoucí za nimi na situaci pravděpodobně nestihl zareagovat a zezadu do nich narazil.

Postupně tak došlo k řetězové reakci a nárazu všech vozidel do sebe. Při nehodě utrpěly zranění tři osoby z prvních třech vozidel, z toho v jednom případě se jednalo o malé dítě, které bylo letecky transportováno do královéhradecké nemocnice. Zbylé dvě osoby byly převezeny sanitními vozy, jedna do liberecké nemocnice, druhá do nemocnice v Turnově.

„Řidiči, který měl orientační dechovou zkoušku na alkohol pozitivní, byla naměřena hodnota okolo půl promile. Nehodou se nadále zabývají semilští dopravní policisté," upřesnila Vladimíra Šrýtrová.

Komunikace byla kolem půl čtvrté odpoledne opět zprůjezdněna.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidič najel v Jablonci do středu kruhového objezdu a poté do stromu
V Hodkovicích se srazila dvě auta
Mladík sjel po rychlé jízdě v ulici Na Hutích v Jablonci mimo silnici
U Rádelského Mlýna došlo ke srážce osobního auta a motocyklu
Policisté budou strážit klid o podzimních prázdninách a čase dušiček

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace