Následky dopravních nehod v Libereckém kraji meziročně klesly

17.03.2021 19:16:35 | Autor: TZ Tým silniční bezpečnosti | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Následky dopravních nehod v Libereckém kraji meziročně klesly

Během prvních dvou měsíců šetřili policisté v Libereckém kraji 708 dopravních nehod, meziročně je to o 22 událostí méně. Následkem nehody zemřel jeden člověk, tři lidé utrpěli těžká zranění a 107 osob skončilo s poraněním lehčího charakteru. Dlouhodobě však vážné následky nehod v kraji klesají. Kraj se letos opět zaměří na preventivní aktivity.

„Meziročně došlo ke snížení počtu usmrcených osob, těžkých i lehkých zranění. Důležité je podívat se také na dlouhodobý vývoj, který je v našem kraji pozitivní. Systematicky se budeme dále věnovat všem oblastem zvyšující bezpečnost na silnicích v kraji. Preventivními aktivitami letos míříme na mladé řidiče, motocyklisty a dopravní výchovu dětí," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana odpovědný za resort dopravy. Podle něj vloni v Libereckém kraji v důsledku vážných nehod zemřelo 13 lidí. To bylo sice druhé historicky nejnižší číslo, nicméně musíme směřovat k dopravě bez vážných následků.

Detailnější pohled na statistiky ukazuje, že řidiči bourají hlavně kvůli nesprávnému způsobu jízdy a nepřiměřené rychlosti. Nejinak tomu bylo i při letošních nehodách v lednu a únoru. „Za první dva měsíce evidujeme přes 170 nehod zapříčiněných nepřiměřenou rychlostí. Tyto nehody si vyžádaly jednu usmrcenou osobu, další těžce zraněnou a 40 lehkých zranění," dodal Jan Frieser, vrchní komisař Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Dohromady v Česku letos policisté řešili už 13 766 dopravních nehod, které si vyžádaly 53 lidských životů a 120 těžce zraněných osob.

Liberecký kraj společně s Policií ČR, Týmem silniční bezpečnosti a dalšími partnery dlouhodobě spolupracuje v oblasti prevence. Zaměřují se na nejvíce problematické oblasti, jakými jsou nehody způsobené mladými řidiči nebo nehody s účastí motocyklistů. „Velkým tématem je pro nás také dopravní výchova dětí. V rámci projektu Markétina dopravní výchova šíříme téma do škol i do rodin. V letošním roce vznikají také online pomůcky, které pomohou s výukou v současných podmínkách," doplnil Jan Polák, ředitel Týmu silniční bezpečnosti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve smyku vyletěl s autem na Malé Skále mimo silnici
Zaparkované auto v Držkově se samo rozjelo, ale do garáže nezajelo
Řidič po nárazu do protijedoucího vozidla v Tanvaldě z místa ujel
Při nehodě v Liberci zemřel řidič havarovaného vozidla
V Revoluční ulici v Jablonci se srazil vlak s autem
Ke srážce dvou aut došlo v prostoru jablonecké křižovatky
Na mokré vozovce dostal řidič v Jablonci smyk a přejel svodidla
Na zledovatělé vozovce jel řidič v Tanvaldě rychle a narazil do zábradlí
Řidič nedal při odbočování v Nové Vsi přednost protijedoucímu autu
Po předjíždění řidič v Huti druhého vybrzdil a narazili do sebe
U Železného Brodu se srazila dvě auta, jedna osoba je zraněná
Ledovka zkomplikovala dopravu, kvůli nehodě uzavřeli silnici u Loužnice
Vyjížděl z parkoviště v Tanvaldě a nedal přednost
Po nehodě dvou aut u Železného Brodu jsou čtyři zranění
Na jablonecké křižovatce řidič nedal přednost v jízdě
Leden hlásí přes 400 nehod. Vážných kolizí ale dlouhodobě ubývá

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od soboty 14. června je dočasně zrušená zastávka Pražská

Od soboty 14. června platí dočasné dopravní opatření pro linky MHD č. 101, 105, 107, 108, 113 a 133. Zastávka Pražská je zrušená, důvodem jsou stavební práce. Jako náhradní dočasně poslouží zastávka U gymnázia.

Lešení se stěhuje kolem turnovské knihovny, pracuje se na fasádě

Mezi řadou pracovních činností, které probíhají na stavbě nové knihovny ve Skálově ulici v Turnově, jsou teď nejvíce viditelné práce na vnějším obalu budovy - fasádě. Nejprve bylo lešení na místě promítacího plátna letního kina, kde probíhala montáž zateplovacího systému, nyní je již promítací plocha připravená a práce na fasádě postupují na dalších stěnách. Z venku se dodělávají ještě potřebné zemní práce. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Opravy v polovině června omezí kapacitu parkovacího domu v Liberci
Jablonecké tóny pokračují Mezinárodním folklorním festivalem
Střípky městské policie: Záchrana pacientky a bitka kamarádů
Úspěch jabloneckých jazzmanů v zahraničí

Nejčtenější články

10.06.: Střípky městské policie: Záchrana pacientky a bitka kamarádů
10.06.: Natrhej si kytici lupiny, pomůžeš přírodě
09.06.: Vesnicí roku Libereckého kraje se staly Roprachtice na Semilsku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace