Nasněžilo až půl metru, silnice jsou už průjezdné

15.12.2010 08:23:18 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nasněžilo až půl metru, silnice jsou už průjezdné

aktualizováno k 19:00
Silničářům se na Jablonecku podařilo během středy zprůjezdnit všechny silnice, přesto autobusy na některých linkách na Tanvaldsku nejezdily po celý den. Problémy stále hlásí i železničáři. Přes noc a středu napadlo v Libereckém kraji 30 až 50 centimetrů prachového sněhu.

Autobusy nejezdily na linkách z Tanvaldu přes Český Šumburk do Dolních Rejdic a z Dolních Rejdic do Zlaté Olešnice. „Ráno tam uvízly dva autobusy. Silnice byly obtížně průjezdné. Běžná technika nám na úklid nestačila a museli jsme tam  proto vyslat frézy a šípové pluhy," popsal hlavní dispečer pro Liberecký kraj Pavel Pospíšil. V celém kraji bylo ráno 18 neprůjezdných úseků, k 18:00 zbývaly poslední dva na Novoborsku.

Během noci a dopoledne byla na Jablonecku také uzavřeno několik silnic pro kamiony. Asi 12 hodin nemohly jezdit přes hraniční přechod v Harrachově, neprůjezdná byly pro ně i silnice mezi Rádlem a Rychnovem nebo Lučany a Smržovkou.  

Na železnici museli ráno zastavit provoz mezi Tanvaldem a Harrachovem, vlaky ale již po této trati znovu jezdí. Až do čtvrtka 7:00 zůstane omezený provoz na trati z Liberce do Turnova a mimo provoz je trať mezi Harrachovem a Sklářskou Porebou. Vlaky na dalších tratích měly přes den zpoždění, stejně jako linkové i městské autobusy.

Ráno zapadly i sypače

Silničářům po nejvydatnější sněhové nadílce letošní zimy pomohlo, že během dopoledne přestalo sněžit a uklidnil se i vítr. „Někde se ale může stále vyskytnout lokální problém, to se týká hlavně kamionů," řekl  Pavel Pospíšil.

Problémy udržet se na vozovce měly ráno i silničáři. "Vím minimálně o čtyřech sypačích, které nám ráno zapadly," uvedl krajský šéf zimní údržby. Podle Pospíšila mají techniku v akci permanentně od 21. listopadu a na jejím stavu je to znát. „V dílnách makají naplno. Denně mají poruchy dva až tři vozy na okres," přiblížil dispečer.

Silničáři se snaží dostat ze silnic, co nejvíce sněhu

Na silnicích všech tříd leží vrstva nového sněhu. „ Chceme ze silnic dostat, co nejvíce sněhu, aby se nedělaly koleje. A potřebujeme silnice, zejména u třetí třídy, rozšířit, aby vedle sebe mohl projet autobus a osobní auto," vysvětlil Pospíšil. Na vozovkách nižších tříd je pode jeho odhadu do deseti centimetrů uježděného sněhu.

Řidiči by měli vyjíždět jen se zimní výbavou - zimními pneumatikami s dostatečnou výškou vzorku, sněhovými řetězy a nářadím k případnému vyproštění vozidla. „Nákladním vozidlům doporučujeme vjíždět do Libereckého kraje s dostatečnou hloubkou dezénu na pneumatikách nebo se sněhovými řetězy," doplnil dispečer.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu
Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v prosinci
Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Smetanovo trio uchvátilo publikum

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace