Nadace pro obnovu Jizerek pomůže školám s ekologickou výchovou

19.12.2014 13:02:11 | Autor: pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Jizerské hory

Nadace pro obnovu Jizerek pomůže školám s ekologickou výchovou

Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor pomůže již potřinácté školám a organizacím pracujících s mládeží s jejich ekologickou výchovou. Do právě vyhlášeného grantového programu mohou své žádosti zasílat všichni, kteří se chtějí se svými žáky věnovat ekovýchovným aktivitám.

Podporovány budou převážně projekty, které kladou důraz na práci v terénu, jako například různé výzkumné práce, pozorovávání živočichů a rostlin, péče o přírodní zajímavosti, ekosystém lesa, regionální problémy apod. „Důležitá je pro nás též samotná aktivita dětí, zapojení více subjektů a ideálně víceletá návaznost. Naopak nechceme hradit pouhý nákup kurzů, často již jednou dotovaných. Přednost bude dána projektům s přímou vazbou na Jizerské hory," uvedl Ondřej Petrovský, ředitel nadace.

Řada škol a aktivních pedagogů by se ráda věnovala většímu zapojení ekologicko-výchovných projektů, ale v rozpočtech škol na tyto aktivity chybí často prostředky. Právě s tímto má grantový fond pomoci. Zájemci vyplní jednoduchý formulář žádosti, který je možné si stáhnout na internetových stránkách nadace www.jizerky.ecn.cz a mohou ho až do 31. ledna 2015 zaslat poštou nebo doručit osobně do kanceláře nadace.

V průběhu února proběhne vyhodnocení všech projektů poradním sborem složeným z řad odborníků a těm nejlepším bude poskytnuta finanční podpora. Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor na tomto programu spolupracuje s Lesy České republiky a Správou CHKO Jizerské hory, kde je možné mimo jiné i samotný záměr konzultovat.

„Nerozdělujeme žádné horentní sumy, ale jsem přesvědčen, že i menší částky pomohou školám s napnutým rozpočtem, ve kterém se pak prostředky na jakékoliv činnosti navíc nacházejí jen obtížně. Na druhou stranu se snažíme žadatelům vyjít co nejvíce vstříc a snížit nutnou administrativu na minimu," zmínil Petrovský.

Grantový fond ekologické výchovy dětí je pravidelně vyhlašován již od roku 2003 a v jeho historii bylo podpořeno 190 projektů celkovou částkou přesahující 2 miliony korun. Zájem škol plynule stoupá a ukazuje tak zvyšující se zájem pedagogů o tuto problematiku. V prvním roce byly podpořeny jen dvě žádosti celkovou částkou 6 500 Kč a v roce 2014 se rozdělilo již 260 388 Kč na 18 velice kvalitních projektů.

Vše samozřejmě závisí i na finančních prostředcích, které se podaří nadaci na tento záměr získat od svých dárců. Každoročně se tak obrací na společnosti, které jsou ochotny grantový fond podpořit. „Prostředky nám poskytují převážně regionální společnosti, bez jejichž pomoci by byl celý projekt nemyslitelný. Peníze skládáme po menších částkách, a tak i dar v řádu tisíci korun je pro nás velice vítaný," uzavřel Petrovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lidé pomáhají Jizerským horám nákupem kalendářů
Kalendář opět pomáhá Jizerským horám
Vernisáž představila nejlepší fotografie Jizerských hor

Diskutujte s námi

Ke stažení

Detaily vyhlášení grantového programu ekologické výchovy dětí

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.

Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl

V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnaj v Železném Brodě Hospoda cup 2026 vyhrál tým Bombshell
Prevence kriminality oslovila jablonecké středoškoláky
Hostem 21. Trdliště je fotograf Petr Šimr
Osmnáctý benefiční ples hejtmana opět podpořil dobrou věc
Fotbalová fantazie: Kozel vyřadil Trpišovského!

Nejčtenější články

03.03.: MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
03.03.: Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
05.03.: Osmnáctý benefiční ples hejtmana opět podpořil dobrou věc

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace