Nabídka zboží i otevírací doba obchodů se v Jablonci nemění

13.03.2020 15:48:04 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nabídka zboží i otevírací doba obchodů se v Jablonci nemění

Jablonecký primátor Jiří Čeřovský se sešel se zástupci obchodních řetězců působících na území města. Všichni se shodli na tom, že zásobování potravinami je bez problémů a obchody otevírací doby nemění.

Zásobování jednotlivých obchodů probíhá naprosto bez problémů a lidé se nemusí bát nedostatku potravin ani dalších položek. Prodejny nezkracují otevírací hodiny a lidé nemusí nakupovat do zásoby. „Jediné, co nám chybí, je dostatek personálu, který by stihl zboží vyrovnávat do regálů," posteskl si na schůzce s primátorem Jan Vachoušek z řetězce prodejen Lidl. Personální nedostatky začínají pociťovat také v Kauflandu v Jateční ulici.

Všechny prodejny v Jablonci nad Nisou zvýšily svá hygienická opatření, která spočívají v častějších úklidech a desinfekci bezoplachovými desinfekčními prostředky například pásů u pokladen, toalet, zábradlí a madel u eskalátorů či výtahů.

Jistá omezení dle nařízení vlády muselo přijmout OC Central. „Zavřeli jsme všechna občerstvení, hernu pro děti, otevřená je zatím kavárna, která však má vchod pouze z ulice, do pasáže je uzavřená. Zatím jsou v provozu všechny prodejny v obchodním centru. Je ale možné, že dojde k nějakým omezením v souvislosti s personální situací vzniklou absencí maminek, jež budou muset zůstat doma se svými dětmi. Rozhodně se ale nebude jednat o zásadní omezení," řekl ředitel centra Aleš Stupka, který dodal, že razantnější přístup bude mít bezpečnostní služba vůči hloučkům srocující se mládeže, případně bezdomovcům.

V Jablonci nad Nisou má tři prodejny řetězec Ahold (OC Centrum, Na Vršku a Rýnovka), dvě Kaufland (ul. Jateční a Mšeno) a Penny (ul. Palackého a Ivana Olbrachta, po jedné OBI, Lidl, Billa a Tesco.

Vláda České republiky v sobotu 14. března 2020 od 6.00 nařídila zavřít všechny obchody s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších. Podrobnosti zde

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Město Jablonec a další organizace jsou připravené na krizové situace
Po vyhlášení nouzového stavu jednal na kraji krizový štáb
Vláda vyhlásila stav nouze: Nesmí se cestovat, zákaz akcí nad 30 osob
Jablonec ruší akce a uzavírá městské organizace. Od pondělí i školky
Program kin v Jablonci nad Nisou od 5. března do 18. března
V Libereckém kraji je první potvrzený případ nákazy koronavirem
Opatření kvůli epidemii: Primátor Jablonce svolává ředitele organizací
Oběžné české mince jsou antibakteriální. Viry ani bakterie nemají šanci
V Jablonci po mimořádných opatřeních zasedla bezpečnostní rada města
Kvůli výskytu koronaviru zaujímá mimořádná opatření i Liberecký kraj
Kvůli koronaviru se v Česku ruší akce nad 100 osob a zavírají školy
Při podezření na koronavirus zajedou zdravotníci i k lidem domů
V Jablonci zasedla bezpečnostní rada, v kraji je už devět lidí v karanténě

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT qwqw
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zavřené kontaktní centrum v Jablonci

Magistrát města Jablonec nad Nisou oznamuje, že v úterý 11. února bude celý den uzavřené kontaktní pracoviště v budově radnice, kde je pokladna nebo třeba czech point. Důvodem je školení měkkých cílů.

Na průtahu Libercem dojde v únoru k částečné uzavírce

V sobotu 15. února dojde k dopravnímu omezení na průtahu Libercem na silnici I/35. Důvodem je rekonstrukce tunelu. Uzavřen bude jeden jízdní pás. Řidiči projedou v režimu 1+1. V sobotu 15. 2. začne instalace dopravního značení. Následně budou provedeny práce na elektrických rozvodech v tubusu směr Děčín - Praha. A od začátku března až do konce července bude probíhat kompletní rekonstrukce tubusu směr Praha - Děčín. Spolu s tunelem na silnici I/35 projdou rekonstrukcí i mosty nad Švermovou ulicí a Košickou ulicí u Babylonu. Stavební práce na průtahu Libercem plánují s omezením provozu do konce roku 2025. Zhotovitelem všech tří zakázek je společnost EUROVIA CZ a. s. za zhruba 246 milionů Kč bez DPH.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Střípky Městské policie Jablonec z víkendu 8. a 9. února
Havárie v rýnovické škole vyřadila z provozu kuchyň
Maloskalští volejbalisté vrátili Hronovu dvě porážky
Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v únoru
Sezona jeskyní byla úspěšná. Krasové podzemí zve turisty i v zimě

Nejčtenější články

10.02.: V čele OFS Jablonec Čičmance střídá Princ
09.02.: Staré lyže a dobové kostýmy ovládnou Smržovku
09.02.: První tři jarní body přinesly standardky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace