Na ZŠ Liberecká také rozsvítili vánoční strom

05.12.2019 10:38:42 | Autor: Patrik Fišer | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Na ZŠ Liberecká také rozsvítili vánoční strom

V neděli 1. prosince začal advent. S první adventní nedělí je na řadě místech úzce spjato rozsvěcení vánočního stromečku, Jablonec nevyjímaje. Podobnou tradici si vytvořila i ZŠ Liberecká, která svůj vánoční strom v pondělí 2. prosince rozsvítila již popáté.

K rozsvěcení stromečku zde patří i menší trhy, kde si návštěvníci mohou zakoupit vánoční ozdoby, které vyrábějí žáci školy, k mání je i něco na zub a nemůže chybět ani svařák, punč a další teplé nápoje na zahřátí. O doprovodný program se pak starají školní pěvecké sbory.

Na úvod celé akce si návštěvníci vyslechli projev zástupce ředitele Martina Chytky, po něm dostal slovo i primátor Jablonce a do nedávna také ředitel školy Jiří Čeřovský. Následně na pódiu vystoupili učitelé, kteří zazpívali vánoční píseň. Pak již byl prostor pro malé zpěváky. S koledami nejprve začali ti úplně nejmenší ze sboru Cimbálek. Po nich na pódium přišel sbor z německého Bautzenu. S tamní školou Liberecká udržuje partnerství již od roku 1999.

Následovalo ještě vystoupení sborů Rolničky a Zvoneček, ke kterým se v závěru přidali i němečtí kolegové. Protože sbory na škole existují již třicet let, byli také oceněni ti, kteří se o jejich fungování zasloužili. Pak už přišel vrchol večera, tedy samotné rozsvícení stromu. Všichni začali odpočítávat: „Deset, devět, osm, sedm, šest, pět, čtyři, tři, dva, teď!" a strom se opravdu rozsvítil. Kdo nestihl nakoupit drobnosti, nebo se chtěl zahřát, mohl ještě zamířit ke stánkům a lidé už se začali postupně rozcházet.

Celá akce se vydařila, přálo jí i počasí, návštěvníci odcházeli domů spokojení a odnášeli si s sebou trochu vánoční nálady.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Náměstí na Jablonecku o víkendu opět rozzáří vánoční stromy
ZŠ Liberecká v Jablonci zahájila školní rok až 16. září

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Tanvaldě zopakovala vítězství Volba pro město
V Jablonci získalo nejvíce hlasů hnutí ANO 2011 před ODS
V Železném Brodě zopakovalo výhru hnutí Za rozvoj města
První vítězství jabloneckého béčka v Břízkách
Pošesté pořádali Up Hill Run Dobrá Voda

Nejčtenější články

22.09.: Obrazem: Otevření samoobslužné školní restaurace v Tanvaldě
22.09.: Neslibujeme zázraky, ale zodpovědný přístup
23.09.: Začala oprava ulice Široké v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace