Na Smržovce působily společné hlídky mládeže a Policie ČR
16.06.2016 09:17:24 | Autor: Dagmar Sochorová | Rubrika: Krimi | Obce: Smržovka
Na Obvodním oddělení ve Smržovce uskutečnila preventivní akce Společné hlídky mládeže a Policie ČR, které se zúčastnili žáci z pátých tříd.
Příležitost k nahlédnutí do prostor této policejní služebny a seznámit se zde s prací policistů dostali žáci ze Základní školy ve Smržovce. Jednalo se o skupinku vybraných dětí ze dvou pátých tříd, které na obvodní oddělení přivezli ze školy policisté služebními vozy.
Následně si žáci prohlédli prostory, ve kterých policisté denně pracují. V jedné z kanceláří si děti prohlédly výzbroj policistů v běžném výkonu služby i výstroj policisty zařazeného do pořádkové jednotky. Některé součásti si měly děti možnost vyzkoušet samy na sobě. Policisté jim v průběhu celé akce svým poutavými výklady přiblížili práci a činnost Policie ČR - a to především práci policisty na obvodním oddělení a policejního technika. Navíc jim svoje vybavení předvedla také prvosledová hlídka a policisté v ní zařazeni dětem vysvětlili jaké úkoly v rámci služby plní.
Děti vše se zájmem poslouchaly a samy měly mnoho dotazů, na které jim policisté rádi odpovídali. Všichni žáci si také zkusili jaké to je, když policista snímá otisky prstů - z této části akcí si každý odnesl svůj „certifikát" o pravosti svých otisků prstů. Žáci se zájmem sledovali právě ukázku práce policejního technika při zajišťování stop na místě činu.
Dále děti měly možnost zúčastnit se společně s policisty přímo v terénu silničních kontrol vozidel a jejich posádek. Opravdu s velkým zájmem si také prohlédli zcela nový vůz určený k tzv. skrytému dohledu na bezpečnost silničního provozu, který nově jablonečtí dopravní policisté využívají zejména ke kontrole dodržování povolené rychlosti v obcích i mimo nich. Na závěr všechny děti obdržely drobné upomínkové předměty, které jim budou výjimečně prožité dopoledne připomínat a policisté je odvezli zpět do jejich školy. Preventivní akce se také zúčastnili asistenti prevence kriminality z Městského úřadu ve Smržovce, kteří právě se smržovskými policisty při výkonu své práce spolupracují.
Související články
Preventista městské policie měl přednášku v Mateřském centru Jablíčko
Strážníci s dětmi rozdali 42 citronů za rychlou jízdu
Jablonečtí řidiči dostávali jablka a citróny
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby
Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.
Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl
V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.
Nejnovější články
Fotbalová fantazie: Kozel vyřadil Trpišovského!
Krajská soutěž Kniha roku je v plném proudu, hlasovat lze na webu
Město Jablonec rozšiřuje svoz bioodpadu
MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
Jablonecké technické služby zahájily opravy výtluků po zimě
Nejčtenější články
01.03.: Zlatá medaile s českým rekordem putuje do Jablonce
01.03.: Jablonec má novou ulici Za Jízdárnou
03.03.: MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.