Na Smržovce počtrnácté pořádají Prolínání - Sen o Jizerských horách

19.05.2022 09:40:39 | Autor: Jana Králová | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Na Smržovce počtrnácté pořádají Prolínání - Sen o Jizerských horách

Jizerskohorské pochoutky, výrobky s označením regionální produkt, ruční zpracování vlny, zdobení perníčků, šikovné ruce dráteníka a košíkáře, hospodářská zvířata, sokolníky, bosoviště a mnoho dalšího nabídne 14. ročník akce Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark, která se koná 21. května 2022 v lesoparku na Smržovce.

„Po dvouleté nechtěné pauze bych rád pozval všechny místní a přespolní k nám do lesoparku u Parkhotelu, na tradiční Prolínání, které je pro mě jednou z nejkrásnějších smržovských akcí," řekl starosta Smržovky a dodal: „Prolínání vždy koncipujeme tak, aby se ho spolu mohly zúčastnit celé rodiny a zároveň se snažíme připravit vždy něco nového. Novinkou letošního jarmarku bude květinový koutek s nabídkou prodeje sazenic květin, bylin, květinových vazeb, drobného zahradnického nářadí a ukázkou zahradní techniky."

Ti, kteří jezdí do Smržovky vždy za stejnými zážitky, ať už řemeslnými, kulinářskými či jinými, nepřijdou zkrátka. Ani letos nebude chybět ochutnávání buchet, koláčů a jiných dobrot výhradně smržovské provenience. Návštěvníci jednak uspokojí chuťové pohárky, a za druhé tak přispějí k obnově kostela sv. Archanděla Michaela.

Vedle řemesel a stánků s občerstvením se už tradičně představí chovatelé hospodářských zvířat z lučanské Farmy Na Gruntě nebo koní přímo ze Smržovky. Na těch se bude možno jako tradičně svézt, což ocení zejména nejmenší návštěvníci. Součástí programu bude i představení práce sokolníků s výkladem a ukázka výcviku psů.

Dále si děti i dospělí mohou vyzkoušet malování na hedvábí, porcelán, kamínky a další výtvarné techniky jako je batikování vlastních triček nebo hrátky s papírem.

„Děti si letos určitě přijdou na své. Kromě pohádky Minimax a mravenec, v podání divadla KAKÁ, je pro ně dále přichystán v okolí Parkhotelu Fotoorienťák a také nám pomohou vybrat jména pro dvě telátka z lučanské farmy," doplnila výčet nabízených akcí Magda Rajtarová, vedoucí kulturního střediska a ke své pozvánce dodala: „Přijeďte si společně s námi užít třetí květnovou neděli v krásném prostředí lesoparku a poznat práci a umění lidí z našeho města a blízkého okolí."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Květnové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Prolínání 2019 - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark
Obrazem: Prolínání aneb den Jizerskohorských jídel na Smržovce 2018
Obrazem: Prolínání aneb Smržovský jarmark 2017

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát s programem Prolínání 2022

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách
Máchův kraj láká na památky, sport, daleké výhledy i vodníka
Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace