Na Smržovce počtrnácté pořádají Prolínání - Sen o Jizerských horách

19.05.2022 09:40:39 | Autor: Jana Králová | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Na Smržovce počtrnácté pořádají Prolínání - Sen o Jizerských horách

Jizerskohorské pochoutky, výrobky s označením regionální produkt, ruční zpracování vlny, zdobení perníčků, šikovné ruce dráteníka a košíkáře, hospodářská zvířata, sokolníky, bosoviště a mnoho dalšího nabídne 14. ročník akce Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark, která se koná 21. května 2022 v lesoparku na Smržovce.

„Po dvouleté nechtěné pauze bych rád pozval všechny místní a přespolní k nám do lesoparku u Parkhotelu, na tradiční Prolínání, které je pro mě jednou z nejkrásnějších smržovských akcí," řekl starosta Smržovky a dodal: „Prolínání vždy koncipujeme tak, aby se ho spolu mohly zúčastnit celé rodiny a zároveň se snažíme připravit vždy něco nového. Novinkou letošního jarmarku bude květinový koutek s nabídkou prodeje sazenic květin, bylin, květinových vazeb, drobného zahradnického nářadí a ukázkou zahradní techniky."

Ti, kteří jezdí do Smržovky vždy za stejnými zážitky, ať už řemeslnými, kulinářskými či jinými, nepřijdou zkrátka. Ani letos nebude chybět ochutnávání buchet, koláčů a jiných dobrot výhradně smržovské provenience. Návštěvníci jednak uspokojí chuťové pohárky, a za druhé tak přispějí k obnově kostela sv. Archanděla Michaela.

Vedle řemesel a stánků s občerstvením se už tradičně představí chovatelé hospodářských zvířat z lučanské Farmy Na Gruntě nebo koní přímo ze Smržovky. Na těch se bude možno jako tradičně svézt, což ocení zejména nejmenší návštěvníci. Součástí programu bude i představení práce sokolníků s výkladem a ukázka výcviku psů.

Dále si děti i dospělí mohou vyzkoušet malování na hedvábí, porcelán, kamínky a další výtvarné techniky jako je batikování vlastních triček nebo hrátky s papírem.

„Děti si letos určitě přijdou na své. Kromě pohádky Minimax a mravenec, v podání divadla KAKÁ, je pro ně dále přichystán v okolí Parkhotelu Fotoorienťák a také nám pomohou vybrat jména pro dvě telátka z lučanské farmy," doplnila výčet nabízených akcí Magda Rajtarová, vedoucí kulturního střediska a ke své pozvánce dodala: „Přijeďte si společně s námi užít třetí květnovou neděli v krásném prostředí lesoparku a poznat práci a umění lidí z našeho města a blízkého okolí."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Květnové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Prolínání 2019 - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark
Obrazem: Prolínání aneb den Jizerskohorských jídel na Smržovce 2018
Obrazem: Prolínání aneb Smržovský jarmark 2017

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát s programem Prolínání 2022

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prioritou je podpora mládežnického sportu a sportování veřejnosti
Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta

Nejčtenější články

06.06.: Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy
07.06.: Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
06.06.: Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace