Na severu Čech díky pomoci ČEZ rozsvítili vánoční stromy ve 37 obcích

05.12.2020 15:44:44 | Autor: Ota Schnepp | Rubrika: Zprávy | Obce: Železný Brod,Liberecký kraj,Jablonecko

Na severu Čech díky pomoci ČEZ rozsvítili vánoční stromy ve 37 obcích

Zcela jiný než v minulých letech je letošní Advent. Co ovšem již třetím rokem zůstalo stejné, je podpora Skupiny ČEZ v rámci rozsvěcení vánočních stromů. Za jejího přispění se tak během první adventní neděle (někde ovšem již v sobotu) rozzářily stromy ve více než 300 městech a obcích po celé České republice.

Zahájení adventního času se ovšem muselo obejít bez tradičních stánků s vánoční tematikou, klobásami či svařákem. Za své vzaly i doprovodné sváteční kulturní programy a ohňostroje. Vše se odehrávalo on-line ve stínu koronavirové krize.

Na severu celkem 37 vánočních stromů

Začátek Adventu postihla stejně jako jiné plánované společenské události pandemie koronaviru a s ní spojená restriktivní opatření. Tradiční začátek odpočítávání dnů do příchodu Ježíška tak měl všude pouze on-line podobu. Ke spoluobčanům promlouvali starostové prostřednictvím místního rozhlasu nebo v on-line přenosech na sociálních sítích. O to víc všichni ocenili finanční přispění Skupiny ČEZ, která v této nelehké době pomohla obcím ušetřit nějakou tu korunu v již tak napnutých rozpočtech.

Vejprty<br />Autor: Archiv ČEZ Konkrétně na severu Čech přispěla společnost celkovou sumou 820 000 korun na výzdobu a slavnostní rozsvícení vánočních stromů 30 obcím v Ústeckém a 7 obcím v Libereckém kraji.

„Letošní rok byl pro všechny hodně náročný. Není těžké být dobrým partnerem v dobách klidných, vztahy nejlépe prověří krize a té se nám letos bohužel dostalo vrchovatě. ČEZ prostřednictvím své nadace poskytnul několik desítek milionů na boj s covid-19 velkým městům i maličkým vesničkám. Věříme, že lidé si potřebují po tom vypětí Vánoce alespoň trochu užít, proto jsme rádi opět přispěli i na výzdobu. I zdánlivé maličkosti jsou totiž v této době důležité," říká Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

Ústecký kraj - Bečov, Blažim, Brandov, Březno u Chomutova, Děčín, Dolní Podluží, Duchcov, Chabařovice, Chomutov, Jiřetín pod Jedlovou, Kadaň, Klášterec nad Ohří, Kovářská, Krásná Lípa, Ledvice, Lenešice, Málkov, Měděnec, Místo, Most, Perštejn, Postoloprty, Povrly, Spořice, Šluknov, Teplice, Trmice, Vejprty, Výškov.

Liberecký kraj - Hrádek nad Nisou, Kravaře, Víchová nad Jizerou, Lomnice nad Popelkou, Tatobity, Sloup v Čechách, Železný Brod.

Adventní kalendář s on-line soutěží

Zatímco děti si čekání na Ježíška krátí vyjídáním čokolád z adventních kalendářů, svým zákazníkům a fanouškům firemního profilu na Facebooku připravila Skupina ČEZ vánoční soutěž. Až do 15. prosince připadá na každý den jedna soutěžní otázka, případně tipovačka či nějaký úkol. Ti, kteří správně odpoví a bude jim přát i štěstí, získají poukaz na vánoční strom v hodnotě 1 000 Kč a vánoční světýlka k tomu. Soutěž, ze které se rozhodně netloustne, najdete na www.facebook.com/SkupinaCEZ.

Ani příznivci charitativní aplikace EPP - Pomáhej pohybem nepřijdou zkrátka, a to díky již šesté série soutěží Adventní kalendář. Mohou vyhrát cenné sportovní suvenýry, které do soutěží věnovali například Jaromír Jágr, Barbora Strýcová, nebo Petra Kvitová, ale také praktické sportovní pomůcky. Zájemci si o ně mohou zasoutěžit až do Štědrého dne na Facebooku EPP (www.facebook.com/EPPpomahejpohybem).

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jindřichově opět září vánoční strom a dřevěný betlém
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2020

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.

Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów

Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Nejčtenější články

03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace