Na přehradě nejrychlejší Kozubek a Pechanová

12.08.2015 12:51:13 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na přehradě nejrychlejší Kozubek a Pechanová

Plavecký oddíl jablonecké TJ Bižuterie uspořádal již 16. ročník O´Style cupu 2015 plavání přes jabloneckou přehradu, který byl i dalším kolem Českého poháru v dálkovém plavání. Závodu se na jablonecké přehradě zúčastnilo na 120 plavců z celé ČR. Vítězem nejprestižnější a zároveň i nejdelší trati se stal plavec Bohemians Matěj Kozubek, vedoucí muž letošního pořadí Českého poháru, a mezi ženami vyhrála účastnice olympijských her a reprezentantka Jana Pechanová.

Závěrečný souboj v hlavní kategorii mužů na 10 kilometrů byl finišem jak v závodě na 100 metrů a Kozubek porazil loňského vítěze Ingedulda z Brna o 4 desetiny sekundy, a ten třetího oddílového kolegu Kútnika o 1,2 sekundy, tedy rozdílem na 10 kilometrů téměř neuvěřitelným. Šesté místo vybojoval fyzioterapeut biatlonistů ČR a bývalý plavec TJ Bižuterie Roman Karpíšek. Jablonecký plavecký oddíl měl i zastoupení v dorostenecké katergorii, kterou vyhrál Tomáš Kozubek a domácí Petr Sádovský obsadil páté místo. Mezi ženami byla nejrychlejší již zmíněná účastnice OH Jana Pechanová, osmá v Pekingu a devátá v Londýně.

Nejvíce závodníků (46) bylo odprezentováno na trati 3 km, kde byl absolutně nejrychlejší dorostenec TJ Bižuterie Kryštof Nosek, druhý byl jeho oddílový kolega Filip Zadražil. V mužské části bojovali jablonečtí Prokopové - když Matěj (1991) byl čtvrtý a jeho otec Evžen (1988) vyhrál katergorii vetránů. Úspěšná byla i domácí dorostenka Lenka Táborská, nejlepší v této katerorii a Jana Janoušková byl pátá mezi ženami.

Na „střední" trati pěti kilometrů startovalo 29 závodníků bez jablonecké účasti. Veřejného závodu na jeden kilometr se zúčastnilo 28 dospělých a dalších 18 dětí na tratích 100 až 500 metrů. Nejrychlejší byl domácí Jiří Vavruška, který chvíli před tím vyhrál Gigathlon, druhý byl, v dopoledním závodě rovněž na bedně, Pavel Mužíček třetí byl Adam Rydlo (TJ Bižuterie). Ženský závod vyhrála patnáctiletá všestranná domácí plavkyně Natálie Bělinová, před Klárou Zrůstová a třetí Iveta Marešová rovněž z Bižuterie. Veteránské kategorie vyhráli rovněž bývalí domácí plavci Tomáš Svačina a Markéta Harakaĺová.

Na nejkratších tratich 100 metrů těch nejmenších dětí vyhrály domácí naděje Matouš Martinka a Zdeňka Janatová, dvěstěmetrovu trať nejrychleji absolvovali Václav Kohout z Kladna a domácí Zuzana Táborská. „Přeborem Jablonecka" byl závod na 500 metrů, kde se o vítězství prali domácí žáci a dorostenci. Kluci měli vítěze v Janu Táborském a Kryštofu Noskovi, děvčata v Rozálii Bělinové a Kláře Holubetzové.

Nedílnou součástí sobotního plaveckého dne bylo i vyhodnocení krále a královny jablonecké přehrady 2015. Soutěž probíhá pod patronací města Jablonec nad Nisou a vítězem se stane nejúspěšnější závodník a závodnice ze součtu běžeckého závodu kolem přehrady - Běh do pohody a plavecké části před jabloneckou přehrady.

Pořadí o krále:                                              královnu:
1. Jiří Vavruška                                              1. Natálie Bělinová
2. Adam Rydlo                                                2. Kláta Zrůstová
3. Tomáš Svačina                                           3. Iveta Marešová

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 18 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil

Nejčtenější články

29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace