Na Jizerce chystají jubilejní 20. ročník Anenské slavnosti
22.07.2025 08:53:46 | Autor: ad, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Příchovice
Letošní 20. ročník Anenské slavnosti na Jizerce se bude konat v sobotu 26. července 2025. Pořadatelé se drží po léta zavedené tradice, ale opět se snažili program osvěžit novými nápady a vylepšeními.
Pro děti připravili oblíbené loutkové divadlo se zpěvy Rolnička, dětské výtvarné dílničky, kolotoče, různé soutěže, jízdu na koních, veselé dráhy s dřevěnými kuličkami či malování na obličej. Na louce v centru závodu budou probíhat oblíbené a pro Jizerku typické soutěže na běžkách nebo pětilyžích.
Svoji naučnou dílničku na Anenské již tradičně bude mít i Severočeské muzeum v Liberci. V brzkém odpoledni dorazí na Jizerku výprava historických kol z blízké polské osady Orle. Slavností nás bude provázet Staročeská jarmareční kapela. A samozřejmě bude připraveno i jídlo a pití různých chutí u stánků i v restauracích.
Na Jizerku je možné přijet na kole nebo dojít pěšky přes hory. Lze také přijet autobusem nebo náhradní vlakovou dopravou do Horního Polubného nebo do Kořenova, odsud to již pěšky do osady Jizerka není daleko. Pro automobily jsou zajištěna parkoviště v Horním Polubném, v Kořenově a omezeně i na Jizerce. Z Kořenova přes Horní Polubný bude jezdit na Jizerku kyvadlová autobusová doprava.
Související články
Obrazem: 17. ročník Anenské sklářské slavnosti na Jizerce
Jizerku i v roce 2022 znovu oživí Anenská sklářská slavnost
Obrazem: 16. ročník Anenské sklářské slavnosti na Jizerce
Jizerku opět po dvou letech oživí Anenská sklářská slavnost
Popatnácté Jizerku oživí Anenská sklářská slavnost
Počtrnácté Jizerku oživí Anenská sklářská slavnost
Potřinácté Jizerku oživí Anenská sklářská slavnost
Obrazem: Desátý ročník sklářské slavnosti na Jizerce se povedl
Obrazem: Devátý ročník Anenské sklářské slavnosti na Jizerce
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku
Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností
Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu
V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří
Nejnovější články
Jablonec zvyšuje míru třídění odpadu, celková produkce dál roste
Velikonoční pomlázka probíhala i za volantem
Víkend MP: porucha v centru, napadení i pátrání po hledané osobě
Přišel, viděl a skóroval - Okeke!
Nový jablonecký projekt má posílit stabilitu městských lesů
Nejčtenější články
11.04.: Policie hledá svědky nehody na cyklostezce v Malé Skále
13.04.: Víkend MP: porucha v centru, napadení i pátrání po hledané osobě
12.04.: Kultura v Železném Brodě v dubnu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.