Na Jablonecku proběhla policejní akce Korbič proti prodeji anabolik

22.05.2018 21:46:39 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Na Jablonecku proběhla policejní akce Korbič proti prodeji anabolik

Jablonečtí kriminalisté realizovali dlouhodobě připravovanou akci s krycím názvem Korbič, při které bylo zadrženo celkem pět podezřelých osob v souvislosti s pácháním trestné činnosti týkající se nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními jedy a látkami s hormonálním účinkem.

Komisař již zahájil trestní stíhání dvou z pěti podezřelých osob. Jednalo se o muže z Jablonecka ve věku 23 a 25 let. Mladší z nich je v současné době trestně stíhán jako obviněný ze spáchání tří trestných činů, a to zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Starší muž je trestně stíhán jako obviněný ze spáchání přečinu výroba a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem.

„Během uvedené akce byly provedeny tři domovní prohlídky a dvě prohlídky nebytových prostor, při kterých bylo zajištěno více jak 400 gramů sušené marihuany, tři pěstírny konopí a pěstební stany - v jedné pěstírně se pěstovalo a byly v ní čerstvě odřezané vzrostlé rostliny, ve dvou pěstírnách pak byly uložené rostliny konopí z předešlých pěstování. Dále při těchto prohlídkách byly zajištěny anabolika a látky s hormonálním účinkem - stanozolol, testosteron, trenbolon, růstové hormony HGH, nandrolon, drostanolon, inzulin a jiné - v tekuté injekční formě a tabletách," shrnula tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Zabavené věci při akci Korbič<br />Autor: Archiv Policie ČR Dosud provedeným šetřením byla mladšímu obviněnému prokázána výroba minimálně jednoho kilogramu sušené marihuany na čtyřech místech v okrese Jablonec nad Nisou a její distribuce v množství 560 g. Dále oběma obviněným byla prokázána distribuce látek s anabolickým a hormonálním účinkem, kdy starší obviněný dokonce jejich odběratelům v místě bydliště tyto anabolika injekčně aplikoval.

„Třiadvacetiletý obviněný byl v rámci akce Korbič zadržen zásahovou jednotkou při řízení motorového vozidla. Toto zadržení bylo shodou okolností provedeno před bydlištěm dalšího podezřelého. Ten, když viděl, co se na ulici odehrává, tak ihned začal odřezávat rostliny konopí, které doma pěstoval. Ovšem manipulací s těmito rostlinami došlo k rozšíření jejich typického zápachu do okolí domu a tím sám policisty upozornil na další pěstírnu konopí. Navíc policisté zjistili, že nyní již obviněný 23 letý muž má v současné době Magistrátem města Jablonec nad Nisou vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do listopadu letošního roku," dodala policejní mluvčí.

Trestní stíhání obou obviněných probíhá na svobodě. Na tu byly po provedených úkonech propuštěny i výše uvedené další tři podezřelé osoby, které byli v rámci realizační akce zadrženy. Třiadvacetiletému obviněnému muži nyní za spáchání trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, nedovolená výroba a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Pětadvacetiletému obviněnému pak za spáchání přečinu výroba a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Zabavené věci při akci Korbič<br />Autor: Archiv Policie ČR „Na základě dosud provedených šetření jablonečtí kriminalisté zjistili informace o tom, že trestná činnost související s nakládáním s látkami s hormonálním nebo anabolickým účinkem se na Jablonecku velmi rozšířila. Z tohoto důvodu se kriminalisté nyní zaměří i na další skupiny dodavatelů a uživatelů těchto zákonem zakázaných látek. Kriminalisté tak budou této trestné činnosti věnovat zvýšenou pozornost a intenzivně prověřovat veškeré poznatky, které v rámci šetření získají," upřesnila Sochorová.

V této souvislosti jablonečtí kriminalisté žádají veřejnost, pokud někdo má jakékoliv poznatky k uvedené trestné činnosti související s nakládáním s látkami s hormonálním nebo anabolickým účinkem, ať kontaktuje policisty telefonicky na bezplatné lince 158.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.

Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów

Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Nejčtenější články

03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace