Na 4. ročník Dne s eMBéčkem na Malou Skálu dorazilo 87 posádek

14.09.2013 21:12:09 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Společnost | Obce: Malá Skála

Na 4. ročník Dne s eMBéčkem na Malou Skálu dorazilo 87 posádek

V autokempu Ostrov Malá Skála se v sobotu 7. září konal již čtvrtý ročník setkání majitelů vozidel Škoda 1000 MB, 100, 110 R a z nich odvozených modelů vyráběných od roku 1964. Nakonec se počet zaregistrovaných posádek vyšplhal na číslo 87, což je značný nárůst oproti loňským 50.

První účastníci srazu do autokempu přijeli již den před akcí, další přijížděli v průběhu sobotního rána a dopoledne. „Jelikož se ve druhé části areálu konal tradiční Maloskalský jarmark a část ostrova zabírá i výstavba nového jezu na Jizeře, bylo v prostoru srazu dosti těsno. Nic to však neubralo na skvělé atmosféře a dobovém duchu, ve kterém se celá naše akce nesla," uvedl za pořadatele Pavel Hořák. 

Většina posádek se podle zvyku z minulých ročníků dostavila v ustrojení přesně ladícím k době vzniku jejich plechových miláčků. Tradiční výstava vozidel, kterou navštívilo i mnoho návštěvníků jarmarku, byla spojena s hlasováním o nejhezčí a nejzajímavější vozidla srazu.

„Výstava probíhala až do sobotního poledne, kdy posádky vyjely na společný výlet do muzea motocyklů v Borku pod Troskami. Zde se účastníci zdrželi asi dvě hodiny a poté se kolona vozidel vydala na zpáteční cestu," vysvětlil Hořák. 

4. ročník Dne s eMBéčkem na Malé Skále<br />Autor: Jan Kubát Odpolední program patřil stejně jako vloni orientační jízdě po okolí Malé Skály, na kterou vozidla startovala v minutových intervalech. K navigaci posádkám sloužil šipkový itinerář a úspěšnost posádek byla hodnocena podle bodů, které přidělovali pořadatelé na několika stanovištích podle úspěšnosti při plnění záludných úkolů.

Po návratu z orientační jízdy byly všem účastníkům srazu předány pamětní listy, majitelé nejkrásnějších a nejzajímavějších vozidel převzali ocenění z rukou pořadatelů, oceněna byla též nejlépe dobově oblečená posádka. Po ukončení srazu se již účastníci vydali na cestu do svých domovů a v některých případech to byla cesta opravdu daleká, protože nejvzdálenější města odkud přijeli bylo Brno, Kopřivnice nebo Plzeň.

„Po celý den přispívalo k pohodové atmosféře srazu i nádherné slunečné počasí, a tak i letošní ročník dne s eMBéčkem byl po všech stránkách úspěšný," dodal na závěr pořadatel srazu.

Více fotografií ze srazu na Našem Pojizeří:

4. ročník Dne s eMBéčkem na Malé Skále<br />Autor: Jan Kubát

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Majitelé embéček se v září znovu setkají na Malé Skále
Obrazem: 3. ročník Pivrncovy jízdy veteránů

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace