Muž chtěl na čerpací stanici v Jablonci zapálit auto, které polil benzínem

06.11.2020 20:45:31 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Muž chtěl na čerpací stanici v Jablonci zapálit auto, které polil benzínem

Policistům se podařilo v minulém týdnu v prostoru čerpací stanice v Jablonci nad Nisou zabránit tomu, aby muž zapálil své vozidlo, které si předtím polil benzínem.

V uplynulých dnech komisař z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou zahájil trestní stíhání 48letého muže jako obviněné ze spáchání trestného činu obecné ohrožení ve stádiu pokusu, kterého se dopustil minulý týden ve středu 28. října odpoledne. Tehdy krátce po půl druhé přijel se svým vozidlem značky BMW do prostoru benzínové čerpací stanice v Jablonci nad Nisou v ulici Palackého.

Vůz zaparkoval u stojanu číslo dvě, ze kterého vzal tankovací pistoli a začal své vozidlo polévat benzínem. Tohoto jeho jednání se všimla obsluha stanice a ihned vypnula přívod paliva do uvedeného stojanu, čímž obviněnému zabránila v pokračování jeho jednání. Přesto stačil vozidlo polít téměř dvěma litry benzínu. Obsluhující muž následně obviněného upozornil na nebezpečnost jeho chování. Na toto ovšem obviněný reagoval tím, že upustil tankovací pistoli, vzal do ruky zapalovač a začal vyhrožovat zapálením uvedeného vozidla.

„V této situaci pracovník čerpací stanice věc okamžitě oznámil policistům z Obvodního oddělení Jablonec nad Nisou Mšeno, kteří ihned společně s dalšími policejními hlídkami přijeli na místo. V době jejich příjezdu stál muž se zapalovačem ruce a křičel, aby se k němu nikdo nepřibližoval, jinak vozidlo zapálí. Policisté se snažili od obviněného zjistit, co se stalo a jak by mu mohli pomoci. Muž, který mluvil velmi špatně česky, uvedl pouze to, že chce na místo nějakého policejního důstojníka, nějakého majora a s nikým jiným se bavit nebude. Jen neustále vykřikoval, ať se k němu nikdo nepřibližuje, jinak se zapálí," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Čerpací stanice v Jablonci nad Nisou, kde muž vyhrožoval zapálením auta<br />Autor: Archiv Policie ČR V tomto okamžiku vedle prostoru této benzínové čerpací stanice procházel se svojí rodinou a celou situaci sledoval vrchní komisař z Kanceláře náměstka pro vnější službu ředitele Krajského ředitelství policie Libereckého kraje kapitán Lukáš Ruth. Jakmile ho policisté na místě informovali o požadavcích muže se zapalovačem v ruce, poslal členy své rodiny z místa pryč a rozhodl se z pozice důstojníka vést vyjednávání s uvedeným mužem. Situace v té chvíli byla již velmi vypjatá a hrozilo, že muž skutečně sebe nebo vozidlo v prostoru benzínové čerpací stanice zapálí.

„Vrchní komisař Ruth s ním tedy začal vyjednávat a nejprve se mu přestavil, sdělil svoji hodnost a prokázal se služebním průkazem příslušníka Policie České republiky. Muž se zklidnil a začal s kapitánem Lukášem Ruthem komunikovat a dokonce se po několika otázkách byl ochoten vzdálit od svého vozidla. Společně spolu odešli k lavičkám, kde se muž policistům již dobrovolně vzdal a odevzdal jim i předmětný zapalovač. Oba spolu ještě hovořili do příjezdu posádky Zdravotnické záchranné služby, kterou policisté na místo zavolali s ohledem na zdravotní stav zadrženého. Ten policistům uvedl, že ho k uvedenému činu vedly hlasy, které slyšel a vše, co má dělat, mu napovídaly. Dále řekl, že má psychické problémy a je rozrušený. Policisté v jeho dechu na místě činu naměřili hodnotu alkoholu 0,25 promile. Muž navíc jednal nejen pod vlivem alkoholu, ale jak bylo následně zjištěno také pod vlivem drog," shrnula Dagmar Sochorová.

Policisté provedenými kontrolami navíc zjistili, že se jedná o cizince, který pobývá na území České republiky neoprávněně, a o této skutečnosti také informovali své kolegy z Cizinecké policie. Obviněnému muži nyní za spáchání uvedeného trestného činu ve stádiu pokusu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Na závěr je nutné také zmínit to, že obviněný svým jednáním ohrožoval i osoby, které byly v té době přítomné v areálu čerpací stanice. Mezi nimi byl například i otec s dvěma dětmi, který tankoval palivo u vedlejšího stojanu. Ten na celou situaci musel rychle reagovat tím, že své vozidlo zanechal zaparkované u stojanu a společně s dětmi odešel z místa činu do bezpečné vzdálenosti od něj.

„Jen náhoda v podobě procházejícího policejního důstojníka pomohla zcela jistě k tomu, že zákrok proti pachateli tak nebezpečného činu netrval dlouho a neprodlužovala se tím doba napětí a obav, zda svá slova skutečné naplní jednání, o kterém celou dobu hovořil. Taktika zákroku všech přítomných policistů, tak nepochybně přispěla k úspěšnému zadržení muže, který zjevně měl v úmyslu podpálit sebe nebo své vozidlo polité benzínem v prostoru čerpací stanice, což by vedlo nepochybně k velkým škodám a mohlo by dojít i k ohrožení zdraví a životů přítomných osob," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po smyku na mokru mladý řidič v Jablonci naboural dvě další auta
Po vodce a pivu skončil řidič s autem v Jablonci na střeše
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Z místa nehody ve Velkých Hamrech ujel, díky svědkovi jej vypátrali
Cyklista si dal si šest piv a havaroval na cyklostezce u přehrady

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
Spanilá cyklojízda Cimrmanů 2022 objektivem Zdeňka Horáka
Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace