Mozartovka by mohla dostat modernější třídy, kabinety, sklady

11.10.2023 07:25:40 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Mozartovka by mohla dostat modernější třídy, kabinety, sklady

Oddělení dotací jabloneckého magistrátu zpracovalo studii proveditelnosti a žádost o dotaci Modernizace ZŠ Mozartova v Jablonci nad Nisou - navazující investice. Vyčíslená cena projektu přesahuje 21 milionu korun, přičemž požadovaná dotace z EU je 17,9 milionu a ze státního rozpočtu 1,1 milionu. Spoluúčast města by činila 2,1 milionu korun.

Žádost předloží oddělení dotací do 37. výzvy IROP - Základní školy v rámci ITI Liberec - Jablonec nad Nisou. „Realizací projektu by se měla zvýšit kvalita výuky vzdělávání, a to modernizací současných učeben, kabinetů, skladů a sborovny, které jsou zastaralé, neodpovídají požadavkům na moderní způsob výuky a bezpečnosti žáků i učitelů. Chybí akustické panely, interaktivní tabule, vhodný nábytek včetně úložných prostor, úsporné LED osvětlení, nevhodnou podlahovou krytinu je třeba vyměnit. V učebně IT chybí odpovídající technické vybavení," vypočítal jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

Předmětem projektu, který by se měl ve dvou etapách realizovat v letech 2024-2025, je modernizace sedmi učeben, sedmi kabinetů, pěti skladů a sborovny. „Projekt navazuje na předchozí Modernizaci ZŠ Liberecká a ZŠ Mozartova v Jablonci nad Nisou, kdy v roce 2018 prošly modernizací učebna chemie včetně kabinetu a skladu a učebna informačních technologií. V atriu školy vznikla venkovní učebna přírodních věd tzv. Geopark a bezbariérovost řešila vestavba výtahu," popsala vedoucí oddělení dotací jabloneckého magistrátu Iveta Habadová s tím, že i tento projekt byl realizovaný za podpory dotací EU a ČR z IROP v rámci IPRÚ Liberec - Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace