Mozaika nabídne místo pro 33 aut

27.06.2024 20:39:31 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Mozaika nabídne místo pro 33 aut

O měsíc dříve, než se plánovalo, začne výstavba parkoviště v jablonecké ulici Mšenská, které je známé pod názvem Šachovnice. Stavba začne 1. července, hotovo by mělo být nejpozději do konce září a město za nové parkoviště zaplatí téměř 3 miliony Kč bez DPH. Od října tak budou mít lidé k dispozici nové parkoviště pro 33 aut.

Kromě vlastní parkovací plochy o velikosti 780 m2 projekt zahrnuje také novou přístupovou komunikaci, výstavbu nových i opravu již existujících chodníků a veřejné osvětlení. „Bohužel stavební práce zahájí nutné kácení šesti vzrostlých zdravých stromů, které zasahují do plochy budovaného parkoviště," řekl Petr Heidrich z oddělení přípravy a realizace investic jabloneckého magistrátu a dodává: „Nové parkoviště značně rozšíří možnosti parkování na největším jabloneckém sídlišti, po kterých zdejší obyvatelé volají už delší dobu. Po realizaci by tu mělo najít místo navíc třicet automobilů, dosud tu bylo místo pro tři."

Stavební práce začnou v pondělí 1. července, dílo by mělo být kompletně dokončené v září. „Během realizace se pokusíme co nejméně omezit dopravu v přilehlých komunikacích. Bohužel, dočasně snížíme počet parkovacích míst," sdělil Tomáš Kotyza, stavbyvedoucí společnosti EUROVIA CZ, a.s., zhotovitele stavby.

Na stavbě se budou pohybovat stroje a v jejím okolí se objeví i drobné meziskládky stavebního materiálu. „Prosíme proto o toleranci a dodržení základních zásad bezpečnosti, protože budete procházet stavbou. Dále žádáme všechny, aby věnovali zvýšenou pozornost dopravnímu značení a neblokovali svými automobily přístup na staveniště," apeluje na veřejnost Kotyza a slibuje, že veškerá omezení budou jen po dobu nezbytně nutnou.

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).

Jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí

Od začátku července se v souvislosti s novým stavebním zákonem dle zákona č. 148/2023 Sb., vydává jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí pro všechny záměry povolované podle stavebního zákona. „Jednotné environmentální stanovisko (JES) se vydává namísto jednotlivých správních úkonů obsažených v devíti různých zákonech z oblasti životního prostředí, které mají podle platné a účinné právní úpravy většinou podobu závazného stanoviska, v některých případech však i rozhodnutí či vyjádření," uvedl Jakub Šrýtr z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Magistrátu Jablonce nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Tvořivé prázdniny v jabloneckém muzeu
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
12.07.: Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí
10.07.: Jablonecká kašna je vypnutá kvůli velkému úniku vody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace