Miloš Vele: Chraňme svobodu nejen slovy, ale i činy
21.08.2025 18:09:00 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou
V Jablonci nad Nisou si ve středu dopoledne v parku generála Mrázka připomněli události 21. srpna 1968. u pomníku se sešli zástupci vedení města a jeho organizací, zástupci ozbrojených složek i veřejnosti. „Nezapomínejme, že svoboda je dar. A dar, který nehlídáme, se může rychle ztratit," řekl v závěru svého projevu primátor města Miloš Vele.
„Scházíme se dnes, abychom si připomněli den, kdy do naší země vtrhla cizí vojska a zlomila naděje, které lidé vkládali do Pražského jara. Den, kdy se do životů našich rodičů a prarodičů vrátil strach, nejistota a bezmoc," otevřel svůj proslov u pomníku Bojovníků za svobodu a Oběti bezpráví jablonecký primátor Vele. Připomněl, že sice Jablonce samotného se srpnové události přímo nedotkly, ale v sousedním Liberci zahynulo během prvních hodin okupace devět lidí a desítky byly zraněny. V Desné zemřela malá holčička se svou babičkou. Nikdo si tehdy nemohl být jistý, co přijde.
V souvislosti s 21. srpnem 1968 vzpomněl Miloš Vele současný válečný konflikt i nadcházející parlamentní volby. „To je chvíle, kdy každý z nás dostává možnost rozhodnout o budoucnosti země. Vzpomínka na srpen 1968 nás zavazuje, abychom volili zodpovědně a nedopustili, aby se podobné dny opakovaly. Moje poselství je jednoduché: Chraňme svobodu nejen slovy, ale i činy - tím, jak žijeme, jak se k sobě chováme, a také tím, jak odpovědně volíme," řekl Miloš Vele.
Srpnové události se rozhodla připomenout také jablonecká kina. Letní kino připravilo ve čtvrtek 21. srpna od 21.30 hodin český film režiséra Jiřího Mádla Vlny.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl
V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.
Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva
Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.
Nejnovější články
Atletická halová sezona vyvrcholí o víkendu v Ostravě
Rekord, který čas neporazil
Maryša otráví Vávru v josefodolském divadle
Liberecký kraj koupil Horský hotel a vysílač Ještěd
Město podpoří pokračování projektu MAP Jablonecko
Nejčtenější články
25.02.: Co nového v jízdním řádu od 1. března?
25.02.: Knihy za korunu najdete v jabloneckém re-use centru
26.02.: Liberecký kraj koupil Horský hotel a vysílač Ještěd
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.