Město Jablonec plní závazek finanční spoluúčasti
18.09.2022 20:05:44 | Autor: jf | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou
Jablonec nad Nisou se zavázal k finanční spoluúčasti na financování investičních projektů sportovních subjektů, které na ně získají dotaci. Zastupitelé tak odsouhlasili spoluúčast ve výši téměř 5 milionů korun, finance město poskytne z rozpočtové rezervy.
„Statutární město Jablonec nad Nisou se prostřednictvím smluv o vzájemné spolupráci zavázalo poskytnout spoluúčast sportovním subjektům, které obdrží dotaci na investiční projekt výstavby nebo rekonstrukce sportoviště ve výzvě Regiony 2021, již vyhlásila Národní sportovní agentura. Takových subjektů je pět a dva z nich se na město obrátily se žádosti o dodržení smlouvy," vysvětlil náměstek pro oblast humanitní David Mánek.
ČLTK Bižuterie Jablonec, z. s., získalo dotaci na projekt Modernizace zavlažování tenisových kurtů a modernizaci umělého osvětlení tenisových hal. Celkové náklady projektu jsou 2,5 milionu korun, výše státní dotace je 1,7 milionu korun, Jablonec by se dle úmluvy měl podílet částkou 380 tisíc korun. Druhým žadatelem je Fotbalová akademie Jablonec, z. s., která byla úspěšná s projektem Rekonstrukce plochy na fotbalové hřiště UT 3G s přetlakovou halou. Projekt za celkem 30,5 milionu korun získal dotaci ze státního rozpočtu 21,3 milionu korun, město by se mělo podílet částkou 4,5 milionu korun.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch končí ve funkci
Ministr životního prostředí Igor Červený po vzájemné dohodě odvolal z funkce ředitele Správy Krkonošského národního parku Robina Böhnische. Správu KRNAP vedl Robin Böhnisch od ledna 2018. Do jejího čela nastoupil s ambicí propojovat odbornou ochranu přírody s otevřenou komunikací směrem k obcím, partnerům i veřejnosti. Během svého působení organizaci směřoval k moderní, odborně silné a datově podložené instituci. Podílel se na přípravě i prosazení klíčových strategických dokumentů. Více podrobbností na Našem Pojizeří
Kraj školám usnadní dopravu žáků na výukové programy
Výukové programy v iQlandii patří mezi ty, které dokážou žáky nadchnout pro vědu a techniku a nabídnout jim učení jinak než jen v lavicích. Pro některé školy ale může být překážkou samotná doprava. Liberecký kraj proto i ve druhém pololetí tohoto školního roku pokračuje v podpoře dopravy žáků na výukové programy do iQlandie a nabízí školám možnost žádat o dotaci průběžně. „Chceme, aby se kvalitní a inspirativní výukové programy dostaly ke všem dětem bez ohledu na to, odkud pocházejí. Doprava bývá často tou největší překážkou, a proto ji kraj školám pomáhá řešit," upřesnila radní Libereckého kraje pro resort školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
Domov a Centrum denních služeb v Jablonci rozšiřuje kapacity
V Harrachově už po 78. přivítá jaro Krakonoš
Volejbalové drama na Malé Skále: domácí otočili z 0:2 na 3:2
Zraněného řidiče v Jablonci vyprošťovali hasiči
Rekonstrukce inženýrských sítí omezí dopravu v centru Jablonce
Nejčtenější články
12.03.: V Jablonci nad Nisou shořela kůlna
12.03.: Zraněného řidiče v Jablonci vyprošťovali hasiči
14.03.: Domov a Centrum denních služeb v Jablonci rozšiřuje kapacity
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.