Město Jablonec dále narovnává vlastnické podíly

23.09.2023 08:46:44 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Město Jablonec dále narovnává vlastnické podíly

Jablonečtí radní řešili na svém jednání spoluvlastnictví města s dalším bytovým družstvem, tentokrát Bytovým družstvem NISA. Město a bytové družstvo společně zrekonstruovaly bývalý hotel Zlatý jelen v jabloneckém Mšeně na bytový dům s nájemními byty.

„Podle smlouvy z roku 2001 město a bytové družstvo společně zrekonstruovaly 96 malometrážních nájemních bytů, na které získaly finanční prostředky ze Státního fondu rozvoje bydlení," konstatoval jablonecký náměstek primátora pro správu majetku Petr Roubíček.

Podle této smlouvy je vlastníkem 96 bytů (51 % majetku) město, zbytek podílu (49 %) je ve vlastnictví bytového družstva. „Bytový dům byl zkolaudovaný v červenci 2003, kolaudační rozhodnutí nabylo právní moci o měsíc později. Město se ve smlouvě zavázalo, že po 20 letech a šesti měsících od kolaudace převede své spoluvlastnické podíly spolu s příslušným podílem na společných částech domu a pozemku do vlastnictví BD NISA. Bytové družstvo se naopak zavázalo, že na město převede spoluvlastnické podíly k 12 bytům zvláštního určení. Společně se spoluvlastnickými podíly k jednotkám se bude převádět podíl na pozemku, na němž dům stojí. Město také vypořádá spoluvlastnický podíl na stavebním pozemku vlastníkům bytové jednotky 4+1, nebytové jednotky a osmi garáží," vysvětlila Libuše Pavízová, vedoucí odboru majetkoprávního jabloneckého magistrátu s tím, že celý proces je na začátku a město podniká nezbytné kroky, aby vlastnické převody proběhly již v lednu příštího roku.

Jablonec nad Nisou vypořádává už delší dobu spoluvlastnické podíly s bytovými družstvy. Jako první se řešilo spoluvlastnictví města a Bytového družstva HORNÍ PROSEČ. Dosud bylo na členy BD převedených 201 bytových jednotek. V dubnu 2022 schválili zastupitelé narovnání spoluvlastnických vztahů se Stavebním bytovým družstvem LIAZ u objektů v ulicích Horská, Lesní, Kolmá ve Vrkoslavicích a ke 12 bytovým jednotkám v ulici Žitná. Zatím posledními byly vlastnické podíly se Stavebním bytovým družstvem Pozemní stavby Liberec ke 12 bytových jednotkách v ulici Boženy Němcové.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rozvoj cestovního ruchu v Turnově? Udržitelně a s ohledem na místní!

Na světě je nová Strategie rozvoje cestovního ruchu ve městě Turnov 2030. Rozhodně to není plán na to, jak turisty více naplnit Český ráj! Je to vize rozvoje cestovního ruchu přímo v Turnově, a to s ohledem na priority místních obyvatel i podnikatelů a s cílem stabilního udržitelného rozvoje důležitého odvětví města v srdci Českého ráje. Více podrobností

Plánovaná uzavírka od 15. července v Jablonci nad Nisou

Úplná uzavírka bude platit v ulici U Hřiště v jabloneckém Mšeně, a to u fotbalového hřiště za parkovištěm. V době od 15. července do 9. srpna se tu bude opravovat dlážděný retardér.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiče zaměstnal požár kůlny ve Smržovce
FOTO: U všeho byl Čanturišvili
Zloděj se v Jablonci dostává do bytu pod záminkou odečtu vodoměru
Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 19. až 21. července
Horská služba měla na začátku prázdnin již mnoho zásahů

Nejčtenější články

19.07.: FOTO: The Cello Boys zahráli v Jablonci
21.07.: Hasiče zaměstnal požár kůlny ve Smržovce
18.07.: Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace