Město Jablonec dále narovnává vlastnické podíly

23.09.2023 08:46:44 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Město Jablonec dále narovnává vlastnické podíly

Jablonečtí radní řešili na svém jednání spoluvlastnictví města s dalším bytovým družstvem, tentokrát Bytovým družstvem NISA. Město a bytové družstvo společně zrekonstruovaly bývalý hotel Zlatý jelen v jabloneckém Mšeně na bytový dům s nájemními byty.

„Podle smlouvy z roku 2001 město a bytové družstvo společně zrekonstruovaly 96 malometrážních nájemních bytů, na které získaly finanční prostředky ze Státního fondu rozvoje bydlení," konstatoval jablonecký náměstek primátora pro správu majetku Petr Roubíček.

Podle této smlouvy je vlastníkem 96 bytů (51 % majetku) město, zbytek podílu (49 %) je ve vlastnictví bytového družstva. „Bytový dům byl zkolaudovaný v červenci 2003, kolaudační rozhodnutí nabylo právní moci o měsíc později. Město se ve smlouvě zavázalo, že po 20 letech a šesti měsících od kolaudace převede své spoluvlastnické podíly spolu s příslušným podílem na společných částech domu a pozemku do vlastnictví BD NISA. Bytové družstvo se naopak zavázalo, že na město převede spoluvlastnické podíly k 12 bytům zvláštního určení. Společně se spoluvlastnickými podíly k jednotkám se bude převádět podíl na pozemku, na němž dům stojí. Město také vypořádá spoluvlastnický podíl na stavebním pozemku vlastníkům bytové jednotky 4+1, nebytové jednotky a osmi garáží," vysvětlila Libuše Pavízová, vedoucí odboru majetkoprávního jabloneckého magistrátu s tím, že celý proces je na začátku a město podniká nezbytné kroky, aby vlastnické převody proběhly již v lednu příštího roku.

Jablonec nad Nisou vypořádává už delší dobu spoluvlastnické podíly s bytovými družstvy. Jako první se řešilo spoluvlastnictví města a Bytového družstva HORNÍ PROSEČ. Dosud bylo na členy BD převedených 201 bytových jednotek. V dubnu 2022 schválili zastupitelé narovnání spoluvlastnických vztahů se Stavebním bytovým družstvem LIAZ u objektů v ulicích Horská, Lesní, Kolmá ve Vrkoslavicích a ke 12 bytovým jednotkám v ulici Žitná. Zatím posledními byly vlastnické podíly se Stavebním bytovým družstvem Pozemní stavby Liberec ke 12 bytových jednotkách v ulici Boženy Němcové.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace