Mentálně postižení bojovali na horských kolech
28.10.2015 13:41:21 | Autor: Petra Pilná, Ladislav Janata | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou
Z pověření Českého svazu mentálně postižených sportovců se nedávno uskutečnilo třetí Mistrovství České republiky v horské cyklistice. Závodilo se ve východočeských Chroustovicích a malebné vesničce Sruby ve dnech 16. a 17. října. A byla to akce velmi zdařilá!
Závody se jedou po členité trati převážně v lesním terénu. Musí používat cyklistickou přilbu ze schválených materiálů. Zodpovídají za technický stav svých kol. Během závodů je zajištěna základní servisní i odborná zdravotní pomoc. Závody se řídí pravidly cyklistiky.
Závodník může startovat v obou závodech nebo pouze v jednom. Hodnotí se každý závod zvlášť. Zároveň jsou vyhodnoceni účastníci s nejnižším součtem umístění v obou závodech a obdrží zvláštní cenu. Mužů statovalo 26 a žen 7. Mezi závodníky byli i uživatelé Centra denních služeb Jablonec nad Nisou, kterým se akce hodně líbila a těší se na další ročník.
Poděkování patří všem pořadatelům a závodníkům. Děkujeme paní Literové, která se o naše uživatelé vzorně starala.
Uživatelé Centra denních služeb Jablonec nad Nisou se umístili takto:
Truhlář Jiří
výsledný čas časovka 0:10:26
výsledný čas okruh 0:18:17
Celkové pořadí: 9. místo
Nikodým Ondřej
výsledný čas časovka 0:15:45
výsledný čas okruh 0:26:19
Celkové pořadí: 21. místo
Litera Marek
výsledný čas časovka 0:11:59
výsledný čas okruh 0:21:35
Celkové pořadí: 13. místo
Anderová Dita
výsledný čas časovka 0:19:21
výsledný čas okruh 0:31:40
Celkové pořadí: 5. místo
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Buďte Aktivní školou, pomozte rozpohybovat mládež v kraji
Liberecký kraj ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) podpoří fyzickou aktivitu mládeže v regionu a společně chtějí rozpohybovat mládež v kraji. Projekt s názvem Aktivní škola je zaměřen na základní a střední školy a kraj jej podpoří třemi miliony korun. Zájemci se již nyní mohou do Aktivní školy hlásit online. „Cílem projektu je zhodnotit podmínky k pohybovým a sportovním aktivitám ve školách a nabídnout školám manuál s příklady dobré praxe a doporučeními, jak děti k pohybu pozitivně motivovat," řekl Lukáš Rubín, vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu FP TUL, který je hlavním řešitelem projektu Aktivní škola v Libereckém kraji.
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Máte už nakoupená semínka a připravené truhlíky? Pokud ne, v sobotu 21. března 2026 máte ideální příležitost to napravit. Pěnčínské jarní slavnosti navazují na úspěšné podzimní slavnosti a letos sázejí na zahradnické téma. Pořadatelé nezapomněli ani na oblíbenou kulinářskou soutěž. Slavnosti doplní i další významná událost - oslavy 140 let místní základní školy. Více podrobností
Nejnovější články
Jablonec na sousedská setkání i tradiční akce rozdělí 67 tisíc korun
Odveta i s úrokem se ve Zlíně povedla
Kam za sportem a zábavou o víkendu 3. až 6. dubna
Jablonecké uzavírky: opravy silnic i práce na inženýrských sítích
Hasiči pomáhali zachránit zraněnou turistku v Besedických skalách
Nejčtenější články
04.04.: Jablonecké uzavírky: opravy silnic i práce na inženýrských sítích
03.04.: V Jablonci má skončit problematická ubytovna Neptun
04.04.: Hasiči pomáhali zachránit zraněnou turistku v Besedických skalách
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.