Mateřská škola v Tanvaldě se plavbou loučila s odcházejícími žáky

26.06.2011 17:39:21 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Mateřská škola v Tanvaldě se plavbou loučila s odcházejícími žáky

Se školním rokem a s předškoláky se loučily nejen děti a učitelky Mateřské školy Tanvald - Šumburk, ale společně s nimi i jejich rodiče a prarodiče na zahradní slavnosti „Poplujeme na prázdniny”.

Po celkem klidné plavbě předškolními vodami byli nejprve malí námořníci slavnostně šerpováni a obdarováni upomínkovými předměty, aby je poté mohla učitelka (v roli piráta), která je bude učit v první třídě, přivítat na ostrově "škola" a pasovat je na školáky.

Jako na každé slavnosti nechyběly soutěže pro děti, dospěláky, hledání zakopaného pirátského pokladu, opékání a společné posezení u ohně za doprovodu kytary.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj školám usnadní dopravu žáků na výukové programy

Výukové programy v iQlandii patří mezi ty, které dokážou žáky nadchnout pro vědu a techniku a nabídnout jim učení jinak než jen v lavicích. Pro některé školy ale může být překážkou samotná doprava. Liberecký kraj proto i ve druhém pololetí tohoto školního roku pokračuje v podpoře dopravy žáků na výukové programy do iQlandie a nabízí školám možnost žádat o dotaci průběžně. „Chceme, aby se kvalitní a inspirativní výukové programy dostaly ke všem dětem bez ohledu na to, odkud pocházejí. Doprava bývá často tou největší překážkou, a proto ji kraj školám pomáhá řešit," upřesnila radní Libereckého kraje pro resort školství a sportu Jitka Skalická.

Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Rallye Jizera přilákala stovky diváků
Dorostenecká rekordmanka byla druhou nejrychlejší ženou
Obrazem: Hobby horsing v jablonecké hale
FOTO: Jablonecká prohra se Sigmou po 20 letech!
Veliký úspěch nejmladších atletů v krajském přeboru

Nejčtenější články

08.03.: Obrazem: Rallye Jizera přilákala stovky diváků
06.03.: Veliký úspěch nejmladších atletů v krajském přeboru
06.03.: Provoz MHD na Jablonecku o jarních prázdninách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace