Logo na krajské budově bude svítit modře na podporu lidí s autismem

30.03.2023 23:14:55 | Autor: Anna Vašková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Logo na krajské budově bude svítit modře na podporu lidí s autismem

Osvětovou kampaní Česko svítí modře 2023 se Česká republika a spolu s ní i Liberecký kraj opět připojí k celosvětové kampani Light It Blue, jejímž smyslem je upozornit veřejnost na existenci autismu a vyjádřit podporu všem, kteří s touto vrozenou poruchou žijí a jejich okolí. Akce startuje 2. dubna ve Světový den povědomí o autismu a potrvá celý měsíc.

Logo na střeše budovy Libereckého kraje bude svítit modře, a to od pátečního večera 31. března do pondělí 10. dubna. Modrá barva totiž symbolizuje komunikaci, jednu ze zásadních bariér vzájemného porozumění.

„Liberecký kraj se do kampaně Česko svítí modře zapojuje od roku 2016. Jsem rád, že máme možnost se kampaně účastnit, protože problematika autistického spektra je stále pro část veřejnosti tabu, a vnímám proto jako naši povinnost zvyšovat povědomí a šířit osvětu. Lidé s autismem dokáží žít s adekvátní podporou plnohodnotný život a obohatit společnost svým jedinečným, originálním vnímáním světa," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Kampaň Česko svítí modře organizuje platforma Naděje pro autismus od roku 2014. Motto kampaně v tomto roce zní POZNÁNÍ - POCHOPENÍ - PŘIJETÍ. Vyjadřuje tím milníky cesty, na jejímž konci je schopnost přijmout jinakost lidí na spektru autismu.

Vyjádřit pochopení a respekt k lidem s poruchami autistického spektra během měsíce dubna lze různými způsoby. Účastí na společenských, vzdělávacích nebo sportovních akcích, modrým prvkem oblečení nebo třeba sdílením informací a šířením osvěty.

Zapojení do kampaně znamená povzbuzení a uznání všem, kdo se v životě setkávají s autismem v roli rodičů, sourozenců, blízkých a osob v pomáhajících profesích. Více informací na webových stránkách www.nadejeproautismus.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vybrané objekty Skupiny ČEZ budou opět svítit modře, letos již poosmé
Nejvyšší budova v kraji i některé další se zahalí opět do modré
Kraj se zapojí do kampaně na podporu autistů alespoň symbolicky
Modrá barva opět po roce rozzáří oblohu u energetiků na severu Čech
Energetici opět vyjádřili podporu lidem s autismem
Město Jablonec podpořilo kampaň Česko svítí modře

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace