Lidé v obcích nechytají digitální signál

18.02.2011 15:30:36 | Autor: Aleš Vávra | Rubrika: Zprávy | Obce: Velké Hamry,Zlatá Olešnice

Lidé v obcích nechytají digitální signál

Starostové Velkých Hamrů a Zlaté Olešnice chystají hromadnou stížnost radiokomunikacím a České televizi. Lidé nechytají program ČT2 a v létě po vypnutí analogového vysílání bude hůř.

Problémy s televizním signálem řeší ve Velkých Hamrech a Zlaté Olešnici. Po stížnostech některých obyvatel proběhlo v obou obcích měření, které ukázalo, že v oblasti není digitální signál kanálu ČT2. Česká televize a České radiokomunikace ale shodně tvrdí, že je všechno v pořádku.

„Jsou tady některá místa, která prostě signálem pokrytá nejsou. Proto teď sbíráme jednotlivé stížnosti a podněty a následně pošleme hromadnou stížnost,” řekl Našemu Jablonecku starosta Velkých Hamrů Jaroslav Najman.

Česká televize jako veřejnoprávní subjekt má povinnost zajistit 95 procent pokrytí České republiky. Velké Hamry a Zlatá Olešnice zřejmě patří mezi nešťastných pět procent.

„Prý si můžeme pořídit zesilovač, což se ale finančně naprosto nevyplatí, anebo nabízí občanům, aby si zakoupili speciální kartu. To se nám ale nelíbí, a tak se připojíme ke stížnosti Velkých Hamrů,” vysvětlil starosta Zlaté Olešnice Jiří Černý.

Kanál ČT2 nemohou místní přijímat od začátku roku. V červnu by se jejich situace ale mohla dostat do takové fáze, že by nemohli sledovat žádný program.

„V červnu má dojít k definitivnímu vypnutí analogového vysílání a bez digitálního signálu by prakticky těm lidem nešlo nic. A minimálně na Novu a také na Primu jsou lidé zvyklí. Programy České televize jdou se settopboxem ještě jakž takž chytat, ty ostatní ale vůbec,” poznamenal Najman.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.

Další jablonecká uzavírka kvůli havárii plynu

Kvůli havárii plynového vedení v jablonecké ulici SNP včetně křižovatky s ulicí 5. května jsou připravená od pátku 1. března dopravní opatření na některých linkách městské hromadné dopravy. Změny se týkají linek MHD č. 102, 103 a 108. V obou směrech budou od 1. března zrušené zastávky Podhorská a Podhorská, Vikýř. Toto opatření se netýká školní linky č. 132. Náhradní zastávky pro linky č. 102, 103, 108 budou v ulici Bažantí za křižovatkou s ulicí 5. května. Linka č. 102 a 103 v pracovní dny a linka č. 108 o víkendech pojede z autobusového nádraží ulicí 5. května na náhradní zastávku do ulice Bažantí a dále budou linky pokračovat po své standardní trase.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Štěpán Schubert startuje na Mistrovství světa
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Mistrovství ČR veteránů v jablonecké hale se vydařilo
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: Víkend jablonecké městské policie byl plný alkoholu
27.02.: Primátor Jablonce přijal bronzového cyklistu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace