Liberecký kraj láká firmy a organizace: podporuje kongresovou turistiku

07.04.2023 07:34:03 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj láká firmy a organizace: podporuje kongresovou turistiku

Kromě tradičních forem cestovního ruchu se Liberecký kraj chystá nově zaměřit i na firmy a organizace, které se svou nabídkou kongresové a incentivní turistiky lákají na konání konferencí, kongresů, firemních akcí či zážitkových aktivit napříč krajem. Pro letošní rok si tak za své cíle klade navazovat spolupráci s regionálními poskytovateli ubytovacích a doprovodných služeb a založit web, který bude věnován takzvanému MICE segmentu.

Mezinárodně používanou zkratku MICE tvoří čtyři počáteční písmena anglických slov meetings (setkání, schůze), incentives (motivační pobyty), conventions/conferences (kongresy/konference) a exhibitions/events (výstavy/akce). Jedná se o druh cestovního ruchu určeného pro setkávání skupin osob, jakými jsou zejména profesní, školní, akademické či různé obchodní organizace.

„Stále hledáme cesty, jak přilákat do našeho kraje novou klientelu. A právě firmy a odborné společnosti nejrůznějšího zaměření hledají pro své kongresy, konference a další akce atraktivní prostředí se skvělým servisem. Náš kraj může navíc nabídnout zajímavé volnočasové cíle pro chvíle odpočinku mezi jednáním. Ať už pro milovníky sportu nebo kultury či tradičních řemesel," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Region Liberec v současnosti nabízí přes 150 konferenčních prostor napříč všemi turistickými oblastmi, což čítá 30 tisíc míst, která lze využít pro setkávání firem či organizací. Chce oslovit všechny klienty, kteří ve svých podnicích a institucích plánují pro své zaměstnance a kolegy uspořádat firemní akci s doprovodným poznávacím či sportovním programem.

Liberecký kraj, jakožto oblast, v níž se mísí aktivní vyžití s dlouhou řemeslnou tradicí a řadou přírodních unikátů, pak věří, že se zajímavostmi, jakými jsou nevšední turistické zážitky v podobě pivních stezek, široká škála sportovních a adrenalinových aktivit a zejména návštěva Křišťálového údolí a možnost vyzkoušet si tradiční řemesla, může hrát rozhodující roli při výběru místa, kam hodlají klienti zavítat.

Role Regionu Liberec pak z hlediska kongresové a incentivní turistiky spočívá v informování potenciálních zájemců o nabídce konferenčních a meetingových prostor v kraji, v poradenství o možnostech a tipech na doprovodné aktivity, v partnerství při plánování teambuildingových a zážitkových aktivit a zejména ve zprostředkování kontaktu mezi klienty poskytovateli MICE služeb. Kromě kontaktů se pak neustále zaměřuje na rozšiřování sítě subjektů nabízejících kongresové či incentivní služby, kterým nabízí marketingovou podporu.

Jelikož se Region Liberec začal MICE segmentu intenzivně věnovat až v letošním roce, vytyčil si tak pro následující měsíce hlavní cíle zaměřené především na sběr informací a navazování spolupráce s partnery. Nejdůležitějším bodem je pak tvorba webové stránky, v níž budou obsaženy ty nejpodstatnější informace a aktuality o kongresové a incentivní turistice v kraji, seznam takzvaných venues, které nabízejí své prostory pro pořádání konferencí či seminářů a itineráře navrhující zážitkové aktivity v regionu.

Kromě spuštění webu se Region Liberec od počátku letošního roku intenzivně věnuje shromažďování kontaktů a navazování spolupráce se stěžejními partnery, kteří poskytnou své prostory k akcím tohoto druhu a kteří se budou podílet na rozvoji MICE turistiky v kraji. Ve spolupráci s agenturou CzechTourism pak pravidelně navštěvuje celostátní jednání Czech Convention Bureau, kde se vzdělává v rámci inovací v oblasti MICE a setkává se se zástupci dalších krajů. Na počátku roku rovněž Region Liberec zpracoval redakční plán s novinkami a doporučenými incentivními aktivitami, které jsou určeny pro návštěvníky a klienty na firemních a skupinových pobytech.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace