Liberecká záchranka má svůj prapor a oceněné pracovníky

18.12.2018 08:16:30 | Autor: Michael Georgiev | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberecká záchranka má svůj prapor a oceněné pracovníky

Slavnostní atmosféra provázela pondělní první ročník Slavnostního ocenění záchranářů. V jeho úvodu převzal ředitel ZZS LK Luděk Kramář z rukou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty prapor.

Ten symbolizuje soudržnost ZZS LK s Libereckým krajem a svatá Zdislava, zobrazená na jeho rubu spolu s latinským nápisem „Milujeme život, bojujeme o něj", pak starost o zdraví a rodinu. Náměstek hejtmana Libereckého kraje následně na prapor připevnil také stuhu k 100. výročí republiky.

Pod praporem následně ředitel Kramář ocenil několik svých spolupracovníků. „Záchrana lidských životů a ochrana lidského zdraví, by se v naší každodenní činnosti neobešla bez velmi těsné spolupráci všech pracovníků ZZS LK. Lidé, kteří volají na linku 155 a většinou ve velmi zoufalé situaci čekají, že jim někdo pomůže, si neuvědomují, jaký svým voláním spustí kolotoč. Jejich volání díky technikům přijme operátor. Ten je první, kdo s nimi sdílí jejich pocity. Vyhodnotí získané informace a pošle další - lékaře, záchranáře, sanitu nebo vrtulník. Všichni na místě udělají, co je v jejich silách. Je to práce plná emocí, někdy zoufalství, někdy radosti. Bez ohledu na čas, počasí, vlastní problémy - ta práce je vždy vysoce profesionální.

Předání praporu z rukou hejtmana řediteli ZZS Libereckého kraje<br />Autor: Archiv ZZS Libereckého kraje Právě na ní závisí naděje, kterou lidé do volání na linku 155 vkládají. Protože když jedeme my, vždy vezeme naději. A po předání pacienta v nemocnici se rozbíhá další administrativní kolotoč. Účtování, vykazování, statistiky... Ani bez těch, kdo u pacienta nejsou přímo, se naše práce neobejde. Dnešní Slavnostní ocenění záchranářů je tedy poděkování za práci těm všem, kdo u Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje pracují," řekl.

Kramář ocenil i hejtmana kraje Půtu a náměstka Sobotku, kterým poděkoval za pomoc a spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou. Připomněl například probíhající obnovu vozového parku či pravidelný zájem o činnost ZZS LK. Zvláštní ocenění za významný čin obdržel i zástupce z řad veřejnosti: Petr Hausner jako zdravotnický laik naprosto precizně oznámil na lince 155 kolaps mladého muže. Perfektně zvládl situaci na místě a ve spolupráci s operátorkou dispečinku bezchybně zorganizoval záchranné práce, čímž pomohl zachránit lidský život.

A vyznamenání dostala za vzornou reprezentaci a záchranu lidských životů i záchranná služba. Z rukou hetmana Martina Půty je převzal ředitel Kramář. Následně hejtman předal pamětní listy s poděkováním za organizaci letního metodického cvičení záchranných služeb P155 Liberecká čtyřem pracovníkům ZZS LK, kteří je měli na starosti.

Vyznamenání udělená ředitelem ZZS LK, p.o. MUDr. Luďkem Kramářem, MBA

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje medaili za zásluhy panu Viktoru Gawlikovi. Doktor Viktor Gawlik významným způsobem přispěl ke vzdělávání zaměstnanců Zdravotnické záchranné služby. Ve svém volném čase připravoval přednášky a semináře na různá témata z oblasti záchrany života a následně je prezentoval na tematických kurzech.

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje medaili za významný čin panu Janu Nevřelovi. Jan Nevřela v době svého volna zachránil tonoucího chlapce. Na novoborském koupališti neváhal zakročit a poskytnout svou pomoc v okamžiku, kdy viděl, že je jí třeba. Díky rozhodnutí a okamžitému bezchybnému zákroku je chlapec bez následků.

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje pamětní list za příkladný postup paní Bronislavě Laurinové. Bronislava Laurinová jako operátorka dispečinku ZZS LK aktivovala systém AED nad rámec jeho použití. Hlídku z Mimoně poslala mimo její akční rádius do Ralska. Tím zkrátila dobu dojezdu a možného dalšího poskytnutí první pomoci a zachránila život dvanáctileté dívky.

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje pamětní list za významný čin panu Martinu Kocourkovi. Martin Kocourek v době své služby bezchybně a okamžitě zareagoval na zahoření vybavení sanitního vozu připraveného do výjezdu. Díky jeho včasnému zásahu nebyly škody na vozidle likvidační a nikdo nebyl zraněn.

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje pamětní list za významný čin panu Petru Němcovi. Petr Němec v době své služby bezchybně a okamžitě zareagoval na zahoření vybavení sanitního vozu připraveného do výjezdu. Díky jeho včasnému zásahu nebyly škody na vozidle likvidační a nikdo nebyl zraněn.

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje pamětní list za spolupráci hejtmanovi Libereckého kraje panu Martinu Půtovi. Hejtman Martin Půta se zajímá o činnost celého záchranného systému a o práci záchranářů a podporuje ji. V letošním roce se zasloužil například o obnovu vozového parku Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje pamětní list za spolupráci náměstkovi hejtmana Libereckého kraje panu Přemyslu Sobotkovi. Doktor Sobotka se osobně účastní řady akcí ZZS LK. Zajímá se o systém fungování IZS, podporuje jeho součinnost nejen v profesní rovině. Podporuje činnost ZZS LK a snaží se, aby zdravotnická složka měla profesionální podmínky pro svoji práci.

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje pamětní list za spolupráci Horské službě Jizerské hory. Horská služba Jizerské hory je vynikajícím partnerem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. S jejími zástupci se setkáváme nejen při práci v terénu, ale i při školeních a výcvicích. V mezích svých možností vždy vychází vstříc našim požadavkům.

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje pamětní list za spolupráci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany. 31. pluk je vynikajícím partnerem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. S jeho zástupci se setkáváme zejména při školeních a výcvicích. V mezích svých možností vždy vychází vstříc našim požadavkům.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte Harracha

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte HarrachaNa jilemnickém náměstí začala v pondělí 6. února vznikat sněhová socha. Tentokrát ale nikoli tradičního Krakonoše, ale protože rok 2023 je vyhlášen Národním památkovým ústavem rokem hraběcího rodu Harrachů, tak letos bude mít sněhová socha podobu hraběte Harracha. Socha má být hotová již ve středu 8. února. Více fotografií

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nový jablonecký dopravce vrší jednu poruchu za druhou
V Tanvaldě zvou na představení Než přijde doktor
Mladá řidička přehlédla v Jablonci seniora na přechodu pro chodce
Obrazem: Sportovec roku Jablonecka 2022
Od 13. února uzavřou ve Svijanech most přes železniční trať

Nejčtenější články

07.02.: Hořelo opět v bývalé nádražní budově v Jablonci
05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace