Liberecká knihovna se stala Knihovnou roku 2023

15.10.2023 07:23:08 | Autor: Kateřina Šidlofová | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Liberecká knihovna se stala Knihovnou roku 2023

V letošním ročníku celostátní soutěže Knihovna roku získala ocenění liberecká Krajská vědecká knihovna za projekt Knihovna v Křišťálovém údolí.

Ve čtvrtek 12. října 2023 předal v pražském Klementinu ministr kultury Martin Baxa několika vítězným knihovnám ocenění Knihovna roku 2023. Ocenění uděluje Ministerstvo kultury ČR ve dvou kategoriích - základní knihovna a významný počin v oblasti poskytování knihovnických a informační služeb. V kategorii základní knihovna Liberecký kraj reprezentovala knihovna v malé obci Horní Branná na Semilsku. I když nezvítězila, obdržela z rukou ministra kultury diplom.

V kategorii významný počin uspěla v silné konkurenci Krajská vědecká knihovna v Liberci. Získala ocenění Knihovna roku 2023 za projekt Knihovna v Křišťálovém údolí. Porota tím ocenila spolupráci knihovny v celokrajské kampani Crystal Valley Week a ukázala, že považuje projekt za inspiraci pro další knihovny napříč celou republikou a za vzorový příklad implementace Koncepce rozvoje knihoven v ČR na léta 2021-2027.

„Je to skvělá zpráva. A hlavně je to zpráva o výborné práci všech knihovníků naší Krajské vědecké knihovny. I knihovna může být jen dům plný knih. Ta naše je ale životem pulsující kulturní stánek, kde si nejen vypůjčíte knihy, ale můžete tu absolvovat nejrůznější kurzy, besedy, výstavy a dokonce knihovní ples. Moc děkuji paní ředitelce Daně Petrýdesové a všem knihovníkům a blahopřeji k velkému úspěchu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

„Udělené ceny si velmi vážíme a vnímáme ji jako závazek pro další období. Děkuji velmi svým spolupracovníkům, bez jejichž nápadů a nasazení bychom projekt nemohli realizovat. A děkuji také kolegům z Crystal Valley Week za inspirativní spolupráci a podporu," dodává ředitelka knihovny, PhDr. Dana Petrýdesová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace