Lesy se otevírají veřejnosti: přijďte zažít přírodu všemi smysly!
01.05.2025 07:31:44 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko
V sobotu 17. května se po celé České republice otevřou brány lesních majetků v rámci čtvrtého ročníku Dne otevřených lesů, celostátní akce pořádané Sdružením vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů (SVOL). Do letošního ročníku se zapojí na 30 míst napříč republikou, včetně Jablonce nad Nisou, kde je připravený program s důrazem na lesní vzdělávání a udržitelnost.
V Jablonci nad Nisou se mohou zájemci těšit na komentovanou procházku s lesním hospo-dářem Michalem Šarbortem, která účastníky zavede přímo do terénu, kde se seznámí s tím, jak se les pěstuje, jak se o něj pečuje a proč je nutné ho spravovat s ohledem na budoucnost. Procházka bude trvat přibližně 2,5 hodiny, začíná v sobotu 17. května v 10 h na parkovišti u biatlonové střelnice v ulici Sportovní a je určená pro maximálně 60 účastníků. Přihlášky je možné zasílat na e-mail: sarbort@mestojablonec.cz.
„Chceme lidem ukázat, že les není jen místem k procházkám, ale že za jeho zdravým vzhle-dem stojí cílená a dlouhodobá péče. Přiblížíme účastníkům, co všechno obnáší práce lesníka - od výsadby po těžbu, ale i ochranu proti škůdcům a změnám klimatu," řekl Michal Šarbort, lesní hospodář Magistrátu města Jablonec nad Nisou.
Celkově bude Den otevřených lesů i letos nabízet bohatý program napříč republikou - komentované prohlídky, ukázky lesní techniky, soutěže pro děti, rukodělné dílny a zážitkové aktivity. Cílem akce je přiblížit veřejnosti smysluplné a odpovědné hospodaření v lesích, které slouží k produkci dřeva, i jako místo pro rekreaci a domov přírodních druhů.
„Lesy nejsou jen zásobárnou dřeva. Jsou zdrojem vody, kyslíku, místem odpočinku i domovem mnoha živočichů. Proto si velmi vážíme této iniciativy, která lidem ukazuje, co všechno správa lesa obnáší a jak se o něj pečuje udržitelným způsobem," doplnila Lenka Opočenská, jablonecká náměstkyně pro životní prostředí a strategii.
Aktuální seznam všech zapojených lokalit a programů je na www.denotevrenychlesu.cz.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku
Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností
Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu
V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří
Nejnovější články
Obnova barokních teras v Zákupech má zelenou
Favorit se prosadil až po půli
Budoucí Jablonec pohledem architektů
Strážníci řešili krádež i silně opilého muže se zraněním
Urban Art Festival bude unikátní umění ve veřejném prostoru
Nejčtenější články
19.04.: Máme Spartu rádi, tak jí necháme body
19.04.: Kamarádka se našla v pořádku, noční „kutil“ skončil v rukou policie
21.04.: Budoucí Jablonec pohledem architektů
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.