Lávka v ulici Želivského je opět otevřená

18.06.2014 16:44:27 | Autor: pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Lávka v ulici Želivského je opět otevřená

Lávka přes Bílou Nisu spojující ulici Želivského a mšenské sídliště opět slouží chodcům i cyklistům. Slavnostní otevření přestřižením pásky měli ve středu dopoledne na starost náměstek jabloneckého primátora Miloš Vele a zastupitelé města Marta Procházková a František Pešek.

„K opravě lávky jsme přistoupili z důvodu jejího havarijního stavu. Vloni v říjnu jsme ji museli kvůli bezpečnosti dokonce uzavřít, a protože je lávka pro okolní obyvatele důležitou komunikací, snažili jsme se ji prostřednictvím technických služeb rychle opravit," konstatoval při slavnostním otevření náměstek primátora Miloš Vele.

Dřevěná lávka stará 26 let byla nahrazena betonovým 14 metrů dlouhým a 2,7 metrů širokým monolitem. „Mostní konstrukce byla v pořádku, pouze jsme ji doplnili o kovové výztuže a opatřili antikorozním barevným nátěrem," řekl Pavel Kozák, vedoucí odd. správy komunikací města. Došlo také k vydláždění nájezdu na lávku. Oprava za půl milionu korun trvala necelé tři měsíce.

Letos na konci dubna byla po rozsáhlé opravě otevřena i další pro obyvatele Mšena důležitá komunikační tepna - lávka přes ulici Palackého. V plánu na letošní rok je ještě například oprava mostu u autobusového nádraží nebo železničního mostu v ulici Pražská.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecká lávka přes Palackého ulici je opět otevřená
Lávka v jablonecké ulici Želivského bude nově z betonu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberecký kraj spouští nové elektronické Tržiště

První dubnový den spouští Liberecký kraj nové online Tržiště Libereckého kraje, které propojuje místní zemědělce a výrobce potravin se školními jídelnami a zařízeními sociálních služeb. Tato služba má ambici výrazně posílit odběr regionálních a čerstvých potravin, podpořit místní zemědělce a výrobce potravin a zároveň usnadnit plnění legislativních požadavků na kvalitu stravování ve veřejných institucích. „Naším cílem je vytvořit funkční a dostupný nástroj, který usnadní školním jídelnám a sociálním zařízením nákup kvalitních regionálních potravin a zároveň otevře nové obchodní příležitosti pro místní producenty. Tržiště je pro dodavatele bez registračních poplatků a představuje jednoduchou cestu, jak oslovit stabilní odběratele," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku

Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná třicátý ročník soutěže Vesnice roku. Hlásit se lze do konce dubna
Jaro patří opylovačům. Pomoci jim může každý z nás
Kvietah & Včely vystoupí v R.A.M.
Výrobek roku 2026 zná své vítěze. Soutěžilo rekordních 40 producentů
Jablonecký živnostenský úřad se na dva dny uzavře kvůli stěhování

Nejčtenější články

21.04.: Budoucí Jablonec pohledem architektů
22.04.: Fantazie: Jablonec jde do finále poháru!
23.04.: Výrobek roku 2026 zná své vítěze. Soutěžilo rekordních 40 producentů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace