Kvůli lyžařskému závodu nebude jezdit vlak do Szklarske Poręby
27.02.2020 20:03:13 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov,Liberecký kraj
Polský železniční dopravce Koleje Dolnośląskie S.A. informuje o mimořádném přerušení provozu na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna ve dnech 28., 29. února a 1. března 2020 z důvodu lyžařského závodu Bieg Piastów.
V uvedené dny dojde k dočasnému vyloučení železniční tratě v úseku Harrachov - Szklarska Poręba Górna, dopravce Koleje Dolnośląskie S.A. nahradí osobní vlaky náhradní autobusovou dopravou v úseku Kořenov - Harrachov - Szklarska Poręba Górna a opačně:
- v pátek 28. 2. 2020 v době od 9:00 hod. do 13:50 hod. vlaky Os 2650, Os 2651, Os 2652, Os 2653, Os 2654, Os 2655, Os 2656, Os 2657, Os 2658, Os 2659;
- v sobotu 29. 2. 2020 v době od 8:00 hod. do 11:00 hod. vlaky Os 2650, Os 2651, Os 2652, Os 2653, Os 2654, Os 2655;
- v neděli 1. 3. 2020 v době od 9:00 hod. do 11:45 hod. vlaky Os 2652, Os 2653, Os 2654, Os 2655, Os 2656, Os 2657.
Cestující ve směru od/do Tanvaldu jedoucí pouze do/z Harrachova mohou pokračovat v úseku Kořenov - Harrachov a opačně vlakem bez přestupu.
Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:
Kořenov - před výpravní budovou na autobusové zastávce "Kořenov, žel. st."
Harrachov - na silnici I/10 na autobusové zastávce „Harrachov,Nový Svět, sklárna"
Szklarska Poręba Jakuszyce - na autobusové zastávce u sportovního centra
Szklarska Poręba Huta - neobsluhuje se
Szklarska Poręba Górna - ulice Dworcowa před budovou železniční stanice
„Přeprava kočárků bude možná pouze do vyčerpání kapacity autobusu náhradní dopravy. Za případné komplikace způsobené výlukou se předem omlouváme," dodal za České dráhy mluvčí Jiří Holub.
Související články
VIDEO: Poslední jízda rychlíku z Prahy do Harrachova
VIDEO: Jízda vlakem z Jablonce do Szklarske Poreby
Prahu a Harrachov od soboty spojuje přímý vlak!
VIDEO: Jízda vlakem z Harrachova ve sněhové vánici
Vlaky Stadler v neděli vyjedou do polské Sklářské Poreby
Vlaky z Liberce do Szklarské Poręby pojedou od prosince bez přestupu
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Silvestrovská noc byla pro hasiče v Libereckém kraji klidnější než loňská
Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Nejčtenější články
02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
04.01.: Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
02.01.: První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.